Uradno: UCI Armstrongu odvzel rezultate!

Uradno: UCI Armstrongu odvzel rezultate!
11.12.2012 AVTOR: D. Z.
Zdaj je tudi uradno. Mednarodna kolesarska zveza je Lanceu Armstrongu odvzela vse rezultate od leta 1998 naprej. O tem dejanju so že obvestili Teksačana.

Lance Armstrong tako tudi uradno ni več zmagovalec sedmih dirk po Franciji. Iz Mednarodne kolesarske zveze so sporočili, da so s to odločitvijo 6. decembra že seznanili Armstrongove odvetnike. Američan se lahko na odločitev pritoži v roku 21 dni.

V tem primeru bi primer prevzelo Mednarodno športno razsodišče. Armstrongu je Ameriška protidopinška agencija že odvzela vse rezultate in ga kaznovala z doživljensko prepovedjo nastopanja.

Ali bo Armstrongu bronasto medaljo z olimpijskih iger odvzel tudi Mednarodni olimpijski komite, še ni znano. "Zaenkrat se MOK še ne bo odločil, saj moramo počakati, da Uci tudi uradno ukrepa proti gospodu Armstrongu," je med drugim dejal predsednik MOK Jacques Rogge.

Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ