![](https://www.bicikel.com/library/images/chat.png)
World Tour. Elitna druščina je glede na poročanje Gazzette dello Sport kljub vsem težavam iz leta v leto bogatejša. Pri italijanskem časopisu so se poglobili v številke.
Bliža se začetek sezone 2025. Pri Gazzetti dello Sport pa so se nekoliko bolj poglobili v številke, bolje rečeno proračune World Tour ekip. Tu so nekatere. Če bi združili proračune vseh elitnih ekip, potem bodo v sezoni 2025 ekipe razpolagale s 570 milijoni evrov, kar je 140 milijonov več kot leta 2022.
V ženskem World Touru se je proračun v tem času podvojil in je zdaj pri 70 milijonih evrov. Pri moških bo do največjega preskoka po letu 2021 prišlo prav med sezono 2024 in prihajajočo sezono, saj naj bi se proračuni povečali za 71 milijonov. Ekipe s ProSeries licenco obratujejo s 149 milijoni evrov. Pred tremi leti so z 99 milijoni. Tu sta tudi dve krepko bogatejši ekipie Tudor in Israel Premier-Tech.
Če se posvetimo prej omenjenim 570 milijonom evrov - to pomeni, da ima vsaka ekipa v povprečju n avoljo 32 milijonov evrov, kar seveda ne drži, saj gre za veliko razliko med ekstremno bogatimi in ravnejšimi World Tour ekipami. Tudi na kongresu UCI, ki je bil tokrat v Nici naj bi potrdili, da razmišljajo o nekaterih ukrepih, ki bi nekoliko omilili razliko, ki obstaja med ekipami. Med najbogatejšimi sta UAE Team Emirates in Red Bull Bora Hansgrohe, ki naj bi razpolagala z več kot 50 milijoni evrov.
Prihaja pa tudi kitajski sponzor XDS Carbon Tech, ki bo investiral v Astano. Med najbolje plačanimi kolesarji naj bi bili Tadej Pogačar, Primož Roglič, Remco Evenepoel, Jonas Vingegaard, Mathieu Van der Poel … Gazzetta dello Sport še poroča, da naj bi se razlika med njimi in plačami ostalih kolesarjev še krepko povečala. Zato pa naj bi se povečala tudi povprečna plača v World Touru. S 449 tisoč evrov na petsto tisoč evrov. V ženskem World Touru naj bi bila povprečna letna plača 85 tisoč evrov.