2008: Alberto Contador
2009: Alberto Contador
2010: Fabian Cancellara
2011: Philippe Gilbert

Britanec je bil brez dvoma prvo ime letošnjih etapnih dirk. Najprej je dobil preizkušnjo Pariz-Nica, niz je nadaljeval na dirki po Romandiji in junija je ponovil zmago izpred enega leta na dirki Criterium du Dauphine. Sezono je kronal s prepričljivo zmago na dirki po Franciji. Za nameček je postal še olimpijski prvak v vožnji na čas.

13 novinarjev se je na glasovanju odločilo - Bradley Wiggins je bil najboljši kolesar v sezoni 2012. Premagal je specialista za enodnevne francosko-belgijske klase Tom Boonen. Ta je med drugim dobil dirko po Flandriji in Pariz-Roubaix. Joaquim Rodriguez je zasedel tretje mesto. Ta je bil drugi na dirki po Italiji in tretji na španski Vuelti. Dobil pa je tudi Valonsko puščico in dirko po Lombardiji.

Wiggins je na prvem mestu nasledil lanskega zmagovalca Philippa Gilberta, ki je tokrat po zaslugi naslova svetovnega prvaka - v prvem delu sezone je nastopal daleč pod pričakovanji - osvojil četrto mesto. Revija nagradi tudi najboljšega Francoza. Še tretjič zapored je to postal Thomas Voeckler, ki je tudi letos blestel na dirki po Franciji, saj je dobil dve etapi in v Parizu paradiral s pikčasto majico najboljšega kolesarja na gorskih ciljih.

33-letni član Europcarja je premagal mlado gorsko kolesarko Julie Bresset, ki letos v olimpijskem krosu zares ni imela prave konkurence. Tretje mesto sta si razdelila mlada Arnaud Demare in odkritje dirke po Franciji Thibaut Pinot. V preteklosti je to nagrado kar petkrat prejel Lance Armstrong, trikrat pa Alberto Contador. Nagrado so prvič podelili leta 1992, ko so za najboljšega razglasili Miguela Induraina. Ta je bil najboljši tudi naslednje leto.