Zakaj si kolesarji brijemo noge?

Zakaj si kolesarji brijemo noge?
20.03.2009 AVTOR:
Ste se že kdaj znašli v zadregi, ko vas je nekdo vprašal, zakaj si brijete noge? Takrat kolesarji iščemo različne izgovore, ponavadi pa še sami natančno ne vemo, zakaj si jih …
Zato vam v nadaljevanju ponujamo pravilne in seveda tudi napačne odgovore na to vprašanje. Zanimivo, v resnici z obritimi nogami prav nič ne pridobimo na aerodinamičnosti. Za mnoge je britje že kar del nujnega početja, tako kot je, da si pred treningom na glavo nadenejo čelado. Praktično nihče ne pomisli, zakaj to počne, dokler ni soočen z vprašanjem, oziroma, dokler ne sliši izgovorov nekaterih, zakaj si brijejo noge. Naj poudarimo, da si odgovorov nismo sami izmislili, ampak smo jih poiskali na spletni strani http://coachlevi.com.

Napačna razloga
Zaradi boljše aerodinamičnosti: Večina ljudi meni, da bodo z bolj gladkimi nogami pridobili na hitrosti. Resda gladke noge zrak lažje režejo kot neobrite, vendar zaradi tega v resnici ne bomo šli hitreje. Tudi v vetrovnikih česa podobnega sploh niso testirali, saj naj bi bile te razlike zanemarljive. Če niste samo kolesarji, ampak na primer triatlonci, potem je to drugače, saj se lahko predvsem v plavanju veliko pridobi, čeprav smo sedaj prišli v čas, ko so že kopalke veliko hitrejše od gladke kože.

Zaradi čistega užitka in veselja: Nekateri si mogoče mislijo, da si je lepo briti noge in da to kaže na urejenost kolesarja. Vprašajte tiste, ki to počnejo in večina vas bo začudeno pogledala. Na začetku je resda še zanimivo, vendar si je treba noge kasneje obriti vsaj enkrat tedensko, kar lahko s časom postane še kako nadležno.

Pravi razlogi za britje nog
Lepši izgled: To je pravzaprav bistvo britja nog. Lahko imate novo, vrhunsko kolo, najboljšo čelado in dres ekipe oziroma kolesarja, za katerega navijate, vendar lahko obenem vsa zunanji videz pokvarite z neobritimi nogami. Kar je še pomembnejše, pri obritih nogah pridejo veliko bolj do izraza mišice, za katere tako trdo trenirate.

Da se vsak počuti kot pravi profesionalec: Vsi profesionalni kolesarji si brijejo noge, v kolesarski karavani se praktično ne dobi niti enega kolesarja, ki ne bi imel obritih nog. Vendar se pri profesionalcih ta trend ne ustavi. Tudi na rekreativnih in amaterskih dirkah je vse več kolesarjev, ki si brijejo noge. Zaradi občutka hitrosti ali samo zato, da bi se počutili kot pravi profesionalci? Mogoče celo zaradi boljše motivacije, ki deluje kot placebo učinek in tako pripomore k boljšim rezultatom …

Za hitrejše celjenje odrgnin: Po mnenju mnogih je prav to eden izmed pomembnejših razlogov za britje nog. Manj boste dirkali, manj boste morali skrbeti za te stvari, je pa dejstvo, da se praktično noben kolesar ne more izogniti padcem in posledično odrgninam. In, ko do tega pride, bo marsikdo vesel, da si je obril noge, saj se tako rane precej lažje očisti. Poleg tega pa prav dlake okrog ran privlačijo še več nezaželene umazanije in prahu. V tem primeru je imeti obrite noge kot nositi čelado. Upaš, da ti je ne bo treba uporabiti, vendar si ob padcu hvaležen, da jo imaš.

Za boljšo in učinkovitejšo masažo: Da. Tako maserji kot kolesarji so na masažni mizi še kako veseli, če imajo obrite noge. Maser ima lažje delo, medtem ko lahko kolesar resnično uživa v masaži.

Lažje odkrijemo nezaželene klope: Bolj kot za cestne kolesarje to velja za gorske, tiste, ki veliko časa preživijo na brezpotjih, gozdnih poteh … Da, ljubitelji gorskega kolesarstva so zagotovo marsikdaj hvaležni gladkim nogam. Na obritih nogah se zajedavci težje obdržijo, tisti, ki pa se, jih lažje odkrijemo.

(dč)
povzeto po: http://coachlevi.com
Značke:
Ključne besede:
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ