15 SLO - REPREZENTANCA SLOVENIJE 0:51:11
16 MKT - MERIDIANA KAMEN PAZIN 0:51:11
17 RAR - RADENSKA 1:14:39
18 BCP - SYNERGY BAKU CYC

Na 153 kilometrov dolgi etapi sta bila pred kolesarji dva gorska cilja III. kategorije in trije leteči cilji.

Z razliko od zadnjih dveh etap je z visokim ritmom od uradnega starta etape ekipa z rumeno majico Netap Endura enemogočala poskuse pobegov. Šele na 40 -tem kilometru je to uspelo skupini kolesrjev, med katerimi sta bila tudi Primož Roglič in Klemen Štimulak oba Adria mobil. Ravno Klemen Štimulak si je od kolesarjev Adria Mobil lahko največ obetal od današnje etape, v boju za modro majico.

Prednost pred glavnino je imela ubežna skupina nenehno slabi dve minuti. Prvi gorski cilj III. kategorije – Slivna (54,7 km) in tudi drugi gorski cilj III. kategorije - Bogenšperk (75,6) je uspešno dobil Klemen Štimulak ob podpori klubskega kolesarja Primoža Rogliča. Z osvojenima gorskima ciljema je bil Klemen Štimulak že na pol oblečen v modro majico. Druga polovica je prišla, ko je uspešno prečkal ciljno črto.

Okoli tretje ure so kolesarji prvič zapeljali čez glavni trg v Novem mestu. Ob bučnem navijanju navijačev so vsi skupaj že nestrpno čakali na zadnji krog in ciljni sprint. Najbolje se je v zaključku znašel klubski kolesar Kristjana Korena, Italijan Elia Viviani, ki je bil hitrejši od Romuna Eduarda Grosuja in Avstralca Michaeal Matthewsa. Najboljši slovenski kolesar je bil na četrtem mestu Borut Božič ter malo za njim Blaž Jarc na šestem mesu.

21. dirko Po Sloveniji je tako zmagal Tiago Machado NetApp-Endura pred Ilnurjem Zakarinom RusVelo in Matteo Rabottinijem Neri Sottoli. Najboljši slovenski kolesar Kristjan Koren Canonndale je dirko končal na 4. mestu. Med deseterico je uspelo dirko končati še Juretu Golčerju, ki je na dirki zastopal reprezentanco Slovenije.

Rdečo majico je na koncu osvojil Michael Matthews Orica-GreenEdge, modro majico je v današnji etapi uspešno osvojil Klemen Štimulak Adria Mobil, belo majico pa je med mladimi kolesarji osvojil vse etape zelo aktiven kolesar Simon Yates Orica-GreenEdge. Janu Polancu Meria Lampre je uspelo med mladimi kolesarji po lanskem prvem mestu letos osvojiti tretje mesto.