Sedež (za kolo :)

Domov > Forum > Sedež (za kolo :)

Sedež (za kolo :)

SORTIRAJ PO:
skot 02.11.2009 14:21
Živjo
mene pa zanima če se kateri kaj spozna na sedeže, ker je nujno potrebno kupit novega... Trenutno gledam tega , ampak je res drag :( , sedaj me pa zanima ali je res vreden svojega denarja in pa kako bi lahko izvedel kako mehek je :?:
Se opravičujem če je butasto vprašanje, samo se mi zdi da morem nakup res dobro opravit, če mislim namenit tolkio denarja... Hvala za pomoč 8)
podgora 02.11.2009 14:33
Če si pripravljen dati toliko denarja potem je verjetno dober nakup. So pa sedeži relativna stvar, ker se vsaka zadnja plat drugače uleže po sedežu, zato ti mogoče tudi nasveti ne bodo pomagali. V marsikateri trgovini boš dobil možnost preizkusa s testnim sedežem (če ne drugje vem da imajo testne sedeže v trgovini Valy na Kokrici pri Kranju). Če pa iščeš kakšno cenejšo varianto pa poglej še tole:
SELLE ITALIA C2
crntulipan 02.11.2009 15:11
Za kakšen kolo pa namen vožnje pa rabiš kolo?

PA ni vse v mehkobi sedeža mapak kako je kompatibilen s tvojo ritjo.
Kekec_ 02.11.2009 18:31
najbolje je da si sedež probaš kje sposodit, ali pa si sposodi podobnega. res ni vse v mehkobi, sam dolgo raje vozil z mehkimi sedeži in kljub vsemu imel manjše probleme, ko sem dobil specjalko pa je bil na njej skoraj plasičen sedež ampak nimam problemov niti pri celodnevnin turah
skot 05.11.2009 07:39
Kk pa je kaj s tem sposojanjem sedeža oz. ali trgovine pustijo da sprobaš sedež-e, pa ga vrneš če ti ne paše ???
krawl 05.11.2009 08:38
Ni ravno Selle Italia ampak Bassano, za smešno ceno če uloviš zadnje minute:

http://cgi.eba y.at/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem &item=120485312068&ssP ageName=STRK:MESELX:IT
flisenator 05.11.2009 09:44
ne moreš sedež kar tako kupovat. Zato imaš pa testne sedeže in lahko preizkusiš kateri ti ustrezajo. Niso vse riti enake!!!:)))

Sploh pa vprašanje koliko imaš široke ritne kosti, moraš vedeti katero širino potrebuješ!
Zajebanec 05.11.2009 10:51
Evo sedež,ki te ne more razočarati,imam širino 130 mm pa brez bilo kakih problemov z ritjo. :P
klik ;)
Truplo 05.11.2009 12:15
flisenator je napisal:
ne moreš sedež kar tako kupovat. Zato imaš pa testne sedeže in lahko preizkusiš kateri ti ustrezajo. Niso vse riti enake!!!:)))

Sploh pa vprašanje koliko imaš široke ritne kosti, moraš vedeti katero širino potrebuješ!


Še noben sedež nisem menjaval, kateri je bil na kolesu, he, he... Tako, da ste nekateri extra na kubik haklavi....
androfrw 05.11.2009 12:17
podgora je napisal:
Če si pripravljen dati toliko denarja potem je verjetno dober nakup. So pa sedeži relativna stvar, ker se vsaka zadnja plat drugače uleže po sedežu, zato ti mogoče tudi nasveti ne bodo pomagali. V marsikateri trgovini boš dobil možnost preizkusa s testnim sedežem (če ne drugje vem da imajo testne sedeže v trgovini Valy na Kokrici pri Kranju). Če pa iščeš kakšno cenejšo varianto pa poglej še tole:
SELLE ITALIA C2


C2 flow je zelo dober sedež; zasnovan je tako, da je primeren za zelo široko skupino kolesarjev. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je optimalen za ture do 120km. Za daljše ture je morda pametnje izbrati kaj drugega. Za MTB ni ravno primeren, ker je pretrd.

Pri C2 me moti edino to, da je zgornja plast usnja zelo občutjiva. Ob normalni uporabi (brez padcev, prask ali česa podobnega) se mi je po 5k km čisto "znucal" na zadnjem delu. Druga slabost je, da v primeru, ko kupiš belo barvo, slednja kmalu dobi odtenek podloge v kolesarskih hlačah in stvar ni najlepša na pogled. Oboje je verjetno posledica dejstva, da je narejen iz naravnega usnja)...

Najbolj udoben sedež od SI naj bi bil model ProLink (http://www.peloton.si/pr intable.php?productID=507) . So pa pri nas cene pretirane (na ebay.it ga je mogoče kupiti vsaj za 25 eur ceneje - vključno s poštnino).
dreknapalci 05.11.2009 12:34
Truplek je napisal:
flisena tor je napisal:
ne moreš sedež kar tako kupovat. Zato imaš pa testne sedeže in lahko preizkusiš kateri ti ustrezajo. Niso vse riti enake!!!:)))

Sploh pa vprašanje koliko imaš široke ritne kosti, moraš vedeti katero širino potrebuješ!


Še noben sedež nisem menjaval, kateri je bil na kolesu, he, he... Tako, da ste nekateri extra na kubik haklavi....


Ampak še vedno ne tako bebavi kot ti.
Truplo 05.11.2009 12:52
dreknapalci je napisal:
Truplek je napisal:
flisena tor je napisal:
ne moreš sedež kar tako kupovat. Zato imaš pa testne sedeže in lahko preizkusiš kateri ti ustrezajo. Niso vse riti enake!!!:)))

Sploh pa vprašanje koliko imaš široke ritne kosti, moraš vedeti katero širino potrebuješ!


Še noben sedež nisem menjaval, kateri je bil na kolesu, he, he... Tako, da ste nekateri extra na kubik haklavi....


Ampak še vedno ne tako bebavi kot ti.


Zdaj se je pa pravi kurac oglasil.... ;)
sales 05.11.2009 18:46
jaz priporočam tolehttp://www.udobnoposv etu.si/
sales 05.11.2009 18:47
jaz priporočam tole http://www.udobnoposvetu. si/
muzikant 05.11.2009 19:07
Jaz sem naredil tako kot truplek. Vozil tisto kar sem dobil z nakupom bicikla. Sem pa lani vozil 6 dni po avstriji z specialko (1250 km), pa sem dobil rahlo vnetje živca v levi nogi. Baje zaradi preoskega sedeža. Sedaj vozim sedež dovolj širok v sedalnem delu, za 12 EUR! Pa ni problemov. Tako da svetujem pravo širino, trdota sedeža ni toliko pomembna. Sploh pa ne visoka cena, sedeži ki so dragi so samo lažji od cenejših, vse ostalo je isti ku...!
Lp
Truplo 05.11.2009 19:19
muzikant je napisal:
Jaz sem naredil tako kot truplek. Vozil tisto kar sem dobil z nakupom bicikla. Sem pa lani vozil 6 dni po avstriji z specialko (1250 km), pa sem dobil rahlo vnetje živca v levi nogi. Baje zaradi preoskega sedeža. Sedaj vozim sedež dovolj širok v sedalnem delu, za 12 EUR! Pa ni problemov. Tako da svetujem pravo širino, trdota sedeža ni toliko pomembna. Sploh pa ne visoka cena, sedeži ki so dragi so samo lažji od cenejših, vse ostalo je isti ku...!
Lp


Če to drži, potem imam enostavno srečo, da se rit prilagodi sicu in ne obratno, da kupimo sic, kateri paše riti.

V enem letu vozim tri bicikle (dve specialki in en treking) in za sedaj ne razmišljam, da bi te sice sploh primerjal, če je širina enaka ali podobna, trdota??? Neko še vedno trdim, da vas je kar nekaj prehaklavih... kot človek, kateri nosi več ali manj jeans, potem mu pa nekdo umre in mora v ancug... pa ga vse žuli, pa to in ono, čez pol leta pa ga vidiš potem še samo s kravato, he, he...
KAVITATOR+ 05.11.2009 20:41
probi Fizik Arione...men se zdi da kar na vsako rit paše:)

in še normalna cena je osnovna izvedenka
bajker99 06.11.2009 07:15
fizik arione, po mojem ne moreš sfalit

lp
Kevo 06.11.2009 09:24
muzikant je napisal:
Jaz sem naredil tako kot truplek. Vozil tisto kar sem dobil z nakupom bicikla. Sem pa lani vozil 6 dni po avstriji z specialko (1250 km), pa sem dobil rahlo vnetje živca v levi nogi. Baje zaradi preoskega sedeža. Sedaj vozim sedež dovolj širok v sedalnem delu, za 12 EUR! Pa ni problemov. Tako da svetujem pravo širino, trdota sedeža ni toliko pomembna. Sploh pa ne visoka cena, sedeži ki so dragi so samo lažji od cenejših, vse ostalo je isti ku...!
Lp


To ni res. Ker so nekateri "dražji" sedeži narejeni tako da se prilagajajo položalu kolesarja (spreminjajo obliko) in omogočajo do mislim da 60% boljši pretok krvi. Dragi pa niso samo zaradi materialov ampak tudi zaradi denarja vloženega v raziskave(selle italia, specialized) :!: Specialized ma celo svojo stran body geometry http://www.specialized.co m/bc/microsite/bodygeometry/ma in.html?x=y
Primož Hočevar 06.11.2009 09:37
Fizik Arione CX- je nekoliko bolj trd napram navadnega Arione, ampak meni CX bolj ustreza, res, da sem dal kr dost za njega, ampak je zato moja tazadna precej hvaležna zdaj. Ne menjam ga za nobenega drugega več dokler sm živ :D

In ne strinjam se z nekaterimi, ki govorijo, da je vse en in isti k****, ker sem že kar nekaj sedežev imel pod ritjo, tako, da vem kako to je.
Otčitno nekateri ne naredite dovolj km na turi, da vam je vseeno kaj imate, kje sedite.
**pero** 06.11.2009 11:24
Zanima me kakšno mnenje o tem sedežu, tudi izkušnje, če ima kdo. Povezava
KAVITATOR+ 06.11.2009 15:40
lep je
duhc696 06.11.2009 16:44
**pero** je napisal:
Zanima me kakšno mnenje o tem sedežu, tudi izkušnje, če ima kdo. Povezava


Dos t ozka zadeva, pa pri ritnem delu se sedež rahlo upogiba, tko da zna bit fajn vrjanta.
+ankar 06.11.2009 18:56
**pero** je napisal:
Zanima me kakšno mnenje o tem sedežu, tudi izkušnje, če ima kdo. Povezava


11 mm je širši od običajnih sedežev. 141 mm. Sam sedim na Specialized Toupe, ki pa je 143 in mi odgovarja. Specialized ima poseben stolček na katerega se vsedeš in ti potem na njem ostanejo sledi kosti (ne poznam anatomije), ki se jih zmeri in na podlagi tega se priporoča sedež. Meni 100% paše širši sedež. Probaj si izmeriti v eni izmed trgovin, kjer imajo sedeže Specialized.
Lp
**pero** 07.11.2009 11:52
+ankar je napisal:
**pero* * je napisal:
Zanima me kakšno mnenje o tem sedežu, tudi izkušnje, če ima kdo. Povezava


11 mm je širši od običajnih sedežev. 141 mm. Sam sedim na Specialized Toupe, ki pa je 143 in mi odgovarja. Specialized ima poseben stolček na katerega se vsedeš in ti potem na njem ostanejo sledi kosti (ne poznam anatomije), ki se jih zmeri in na podlagi tega se priporoča sedež. Meni 100% paše širši sedež. Probaj si izmeriti v eni izmed trgovin, kjer imajo sedeže Specialized.
Lp


Hja , kje pa bi imeli to? :) Drugače pa hvala za uporaben nasvet!
Edit: ni vrag, da tukaj ne bi imeli http://www.brakepoint.si/ ;)
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI