Cestno kolo za dvometraša-endurance

Domov > Forum > Cestno kolo za dvometraša-endurance

Cestno kolo za dvometraša-endurance

SORTIRAJ PO:
Mikelele 31.07.2016 10:08
Zdravo. Sem popolni začetnik v cestnem kolesarstvu in se obločam za nakup cestnega kolesa. Visok sem 200 cm,razkorak cca 100 cm,95 kg. Oprema min shimano 105,cenovno do nekje 1500€. Želja je nekoliko udobnejše kolo. Prosim za konkretne predloge, izkušnje ,komentarje.
airex 31.07.2016 10:37

Tudi sam sem v fazi nakupovanja, zaenkrat sem izbiro zožal na tile dve kolesi, ker iščem alu kolo z hidravličnimi disk zavorami, in mislim da sta med ugodnejšimi glede na komponente/ceno.

Focus Cayo Al Disc 105 /2016
 

CUBE ATTAIN SL DISC 2016
 

Predlogi
Gledaj po kolesih z endurance geometrijo,
Ne pozabi na prestave, če imaš namen vozit večinoma v klance potem predlagam kompakt gonilko (34/50) s kaseto ki gre do 32 zob.
Kolo pred nakupom vzami na testno vožnjo ali dve, če se samo usedeš na kolo v trgovini ti to ne pove nič
Kupi v trgovini kjer izvajajo tudi fitting kolesa
Pozanimaj se o garanciji na okvir/dele

Izkušnje
Če kupuješ na razprodaji, ti prodajo kar jim je pač še ostalo, jaz sem tako kupil preveliko kolo ker so me prepričali da je zame ok, tako da ko testiraš kolesa poskusi vožnjo tudi z 1 ali 2 št manjšim kolesom da lahko primerjaš kako ti sede
 

 

Mikelele 31.07.2016 12:17
Težava je v tem da običajno največje velikosti ki bi jo potreboval nimajo praktično nikjer na za zalogi. Ogledoval sem si kolesi CAAD 12 in pa Trek emonda alr 5.
bécane11488 31.07.2016 12:20
@airex:
...


Izkušnje
Če kupuješ na razprodaji, ti prodajo kar jim je pač še ostalo, jaz sem tako kupil preveliko kolo ker so me prepričali da je zame ok, tako da ko testiraš kolesa poskusi vožnjo tudi z 1 ali 2 št manjšim kolesom da lahko primerjaš kako ti sede
 

 

Deli z nami kje so ti uturili preveliko kolo. Take trgovine je potrebno ignorirati ...

SHad 31.07.2016 17:44
Vi bi jih pa kar križali...saj ga je sam kupil, prej bi se moral pozanimat kaj je OK za njega.
bécane11488 31.07.2016 18:02
@SHad: Vi bi jih pa kar križali...saj ga je sam kupil, prej bi se moral pozanimat kaj je OK za njega.

Tebi pa osnovne stvari niso jasne presenečen

Mikelele 31.07.2016 19:55
Tudi sam bi se rad čim bolje informiral predvsem na podlagi izkušenj drugih. Ker sem laik na tem področju sem se obrnil na vašo pomoč. Hvala za predloge, ponudbe,....
bécane11488 31.07.2016 20:10

Na žalost ali pa srečo si izvenserijkinasmeh in večina trgovin naroči največjih/najmanjših okvirjev za vzorec, ampak saj to ni problem, ti naročijo po naročilu in morda čakaš mesec do dva in boš imel pravo kolo.

 

Jaz dam roko v ogenj za Veb company iz Lj, obrni se na Boštjana in sigurno ti ne bo uturil napačno velikost kolesa.

ktm1001 31.07.2016 21:24
@bécane:

Na žalost ali pa srečo si izvenserijkinasmeh in večina trgovin naroči največjih/najmanjših okvirjev za vzorec, ampak saj to ni problem, ti naročijo po naročilu in morda čakaš mesec do dva in boš imel pravo kolo.

 

Jaz dam roko v ogenj za Veb company iz Lj, obrni se na Boštjana in sigurno ti ne bo uturil napačno velikost kolesa.



Glede, da kupuje sedaj in ne začetku sezone verjamem, da računa na 25% popust. 

Mikelele 02.08.2016 13:52
Raje kot popust bi imel primerno kolo. Predlogi še vedno dobrodošli.
ESTEMP 02.08.2016 14:29

Evo,velikost 62 na zalogi.Je pa 300€ dražje...

www.valy.si/izdelek/N-TREK_DO MANE_4.5/trek-domane-45-cestno -kolo-2016

airex 02.08.2016 16:58
Malo bolj konkreten bodi kakšno kolo želiš? Alu, karbon, diski ali navadne zavore, barva...?
ktm1001 02.08.2016 19:39
@ESTEMP:

Evo,velikost 62 na zalogi.Je pa 300€ dražje...

www.valy.si/izdelek/N-TREK_DO MANE_4.5/trek-domane-45-cestn o -kolo-2016



Kaj te zadeve zdržijo 95kg....ali morajo biti že kaki posebni.

OBROČNIKI: Bontrager Race, Tubeless Ready 

Mikelele 02.08.2016 19:43

Aluminij ali karbon ne igra nobene vloge. V bistvu mi je važnejša oprema in pa ustrezna velikost kolesa. Kot sem napisal min. Shimano 105, navadne zavore, barva ni pomembna.mežik

Du5aN 02.08.2016 22:17
@Mikelele:

Aluminij ali karbon ne igra nobene vloge. V bistvu mi je važnejša oprema in pa ustrezna velikost kolesa. Kot sem napisal min. Shimano 105, navadne zavore, barva ni pomembna.mežik


Za referenco, če boš kupoval Trek-a. Jaz imam 195 cm, razkorak cca. 95 cm, in imam Treka velikost 62. Tako da se res dobro pozanimaj glede velikost zate, saj glede na podatke, ki si jih navedel mogoče rabiš celo 63 ali 64 velikost okvirja.

Nisem pa strokovnjak, zato se raje pozanimaj v kakšni kolesarski trgovini, ali mogoče še bolje pri komu, ki dela bike fiting. 


Mikelele 07.08.2016 20:33
Sem že gledal Trek Emonda Alr in mi je prodajalec priporočil velikost 64....ki pa je zal nikjer ni na zalogi za preizkus
Mikelele 10.08.2016 21:32
Kaj pa naprimer Cube Attain sl....cca 1050€....shimano 105 vs Canyon Endurace al 7.0, 1350€, Ultegra.
gorann316998 10.08.2016 21:56
@ktm1001:
@ESTEMP:

Evo,velikost 62 na zalogi.Je pa 300€ dražje...

www.valy.si/izdelek/N-TREK_DO MANE_4.5/trek-domane-45-cestn o -kolo-2016



Kaj te zadeve zdržijo 95kg....ali morajo biti že kaki posebni.

OBROČNIKI: Bontrager Race, Tubeless Ready 

nimajo omejitve

so super obroci, ce so mene pri 115kg brez problema zdrzale pol tud 20kg manj lahk 

airex 10.08.2016 21:59

jaz bi dal 300e več za ultegro, ampak gledam pa ne najdem uvoznika za canyon, če prodajajo samo preko spleta ne moreš testirat preden kupiš, lahko pa v 30 dneh vrneš kolo

bodygeometry 10.08.2016 22:30

Canyon, Radon, YT, itd. so internetni ponudniki koles, ki nimajo uvoznikov/distributerjev, nimajo fizičnih prodajaln... kolo "preveriš" po številkah, vneseš svoje mere v njihov kalkulator, in plačaš. Ter čakaš...
Zakaj pa mislite, da so cene teh koles vsaj 40% nižje? V to ceno je všteto vse (ne možnost preizkusa, svetovanja, menjavanja komponent, itd.), tudi morebitne reklamacije, katere urejate preko pošte (fizične in internetne za komunikacijo).

 

In ne, ni nujno, da je 300€ vredno dati za Ultegro - letošnja Ultegra dela serviserjem več problemov, dejansko dela slabše kot 105-ka v večini primerov. Je pa še kako vredno dati 300€ več za boljše wheelset-e!

 

In Mikelele, ne kupuj 61/62 okvirjev zase!

airex 10.08.2016 22:36
@bodygeometry:

Canyon, Radon, YT, itd. so internetni ponudniki koles, ki nimajo uvoznikov/distributerjev, nimajo fizičnih prodajaln... kolo "preveriš" po številkah, vneseš svoje mere v njihov kalkulator, in plačaš. Ter čakaš...
Zakaj pa mislite, da so cene teh koles vsaj 40% nižje? V to ceno je všteto vse (ne možnost preizkusa, svetovanja, menjavanja komponent, itd.), tudi morebitne reklamacije, katere urejate preko pošte (fizične in internetne za komunikacijo).

 

In ne, ni nujno, da je 300€ vredno dati za Ultegro - letošnja Ultegra dela serviserjem več problemov, dejansko dela slabše kot 105-ka v večini primerov. Je pa še kako vredno dati 300€ več za boljše wheelset-e!

 

In Mikelele, ne kupuj 61/62 okvirjev zase!

Kako pa je s fittingom brez kolesa? A se to izvaja? Mislim če pride kdo na fitting samo zato da dobi mere kakšno kolo potrebuje in potem na osnovi mer iz fittinga išče ustrezno kolo?

bécane11488 10.08.2016 22:55

Beži od tistih, ki bi ti ponujali fiting brez kolesa presenečen IMHO je za ustrezno kolo dovolj vedeti višino kolesarja, razkorak, trup, vse ostalo so potem fine nastavitve.

 

Če si rekreativc, ti bo vsaka prava kolesarska trgovina, ki te nima namena nategnt in prodati premajhno/preveliko kolo, nastavila kolo na tvoje mere. Ne rabiš plačevat za extra fiting mežik

Mikelele 11.08.2016 07:19
Velikosti okvirja ni mogoce gledati po številki...dejansko je potrebno gledati dimenzije okvirja. Npr. Trek enonda 64 ima podobne dimenzije kot cube attain 62
bodygeometry 11.08.2016 08:28

@airex, dobi se lahko napotke, nikakor pa ne konkretne nastavitve kolesa. Več lahko na ZS, da ne smetiva teme.

@bécane, če ti katera trgovina konkretno nastavi kolo v ceno kolesa (s popustom) po tvojih merah, mi jo prosim napiši, ker za takšno trgovino še nisem slišal...

@Mikelele, nisem videl, da je post o Cube-u in Canyonu tudi tvoj in sem pisal za Trek-a. Cube-ov ne poznam dovolj.

bécane11488 11.08.2016 15:46

@bodygeometry

v Vebu kupil cestaka, so me dali na trenažer, nato nastavitev višine/"dolžine" sedeža, prava dolžina fajfe, višina krmila, nastavitev čevljev/ploščic pedal, morda še kaj pozabil in vozim brez bolečin, vse v ceni kolesa !

 

Popust > seveda je bil, saj danes ga dajejo vsi na vseh področjih, ne samo pri nakupu koles. Pač "marketing nateg" in je nujno zlo, v vsakem primeru pa si vsi prodajalci določijo min RvC in pod tega ne grejo, samo narod raje vidi % v ceni kot samo neto ceno. Imaš tudi take modele, ki izberejo dražje od neto cene, samo da je prikazan velik % popusta smeh

 

Kaj pomeni konkretno nastaviti kolo ?

bodygeometry 12.08.2016 16:24

S svojim komentarjem sem želel samo povedati, da dvomim, da katera trgovinav ceno kolesa nastavi kolo upoštevajoč uporabnikove telesne lastnosti, katerih posledica je izbira sedeža, nastavitev in prilagoditev blokejev, prilagoditev čevljev, primernost krmila, in seveda celotna nastavitev vsega ostalega. Celota se nastavi po tem, ko se uporabniku pregleda celotno telo in nejgove lastnosti. Dvomim, pač...
Zgoraj opisana nastavitev ni niti približno konkretno nastavljeno kolo, zato moj dvom...

Mikelele 12.04.2017 20:49
Zanima me ali ima kdo izkušnje s kolesom caad12 Ultegra?
Mikelele 23.04.2017 20:26
Če slučajno kdo prodaja kolo velikosti xxl oziroma cca 62 lahko pošlje ponudbo na zs. Lp
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI