Garmin Fenix 5S

Domov > Forum > Garmin Fenix 5S

Garmin Fenix 5S

SORTIRAJ PO:
bazilika23415 06.11.2017 13:08

Živjo, ima kdo omenjeno uro? Plusi, minusi (razen cene)? Moram reči, da me mika manj konjski okvir (napram npr. Polarjevemu v800).

man00744514451 06.11.2017 14:58

Živjo.

Ima jo moja punca okol en mesec. Jaz imam 5X, ki je po funkcionalnostih podobna (je večja, ima prednaložene mape cele Evrope) in dražja.

Kaj te zanima: GPS dobi hitro in nima večjih odstopov, srčni utrip na zaslonu ni vedno točen, ker ga meri intervalno ter preračunava povprečje glede na svoje algoritme. Sem imel tudi Suunto (Ambit 2), pa ima za mene Garmin boljši SW (lažja sinhronizacija in nadgradnja) in manj težav pri njem (pri Suuntu sem imel vedno težave pri sinhronizaciji aktivnosti). Kako je pri Suuntu trenutno ne vem.

man00744514451 06.11.2017 15:00

Spremljaš lahko praktično vse aktivnosti poleg najbolj množične (golf, Fitnes, Tenis,Plovilo, Plezanje, Padalstvo,...)

bazilika23415 06.11.2017 16:36

Živjo, hvala za odgovora. Že nekaj let imam Polarjevo m400, a ker občasno plavam, me mika tudi ta statistika. Obenem pa občasno kombiniram dnevno aktivnost (koraki, stopnice, spanje) s fitbitom in bi rada poenotila na eno napravo. Vidva kombinirata s pasom ali se zanašata na optični hr?

Drugače mi je sam pregled aktivnosti, statistike všeč tako pri Polarju kot pri Fitbitu in se malo bojim, da bo pri Garminu podatkov enostavno preveč. Se vidva znajdeta? Kako vama je všeč aplikacija, garmin connect ...? V kakšni meri si lahko prilagodiš videno?

 

Druga ura v igri je prav tako garminov Forerunner 735XT. Tudi če vzamem bundle z dvema pasovoma je do Fenixa 5s Sapphire še preko 350 eu razlike. Toliko kot dve moji trenutni uri, ni ravno zanemarljivo. Ali pa dve čeladi :). Razen wifi povezljivosti, ki je samo pri 5s Sapphire varianti in še nekaterih funkcij, ki pritičejo pametnim uram, ne vidim zame pomembnih razlik. Razen če so večja odstopanja pri GPSu recimo. Poznaš morda tudi ta Forerunner? Si imel kako uro pred Fenixom 5?

man00744514451 06.11.2017 17:37

Živjo.
Sedaj uporabljava le optični HR. Nisva profija in ne rabiva čisto 100% utrip. Ni pa dosti odstopanja (max 5%). Connect je kul zadeva, je ogromno informacij, vendar si jo prilagodiš. Tudi midva dnevno spremljava korake, nadstropja,...
Forerunner poznam 235, ker ga je imela punca prej. Nisem zadovoljen, preveč osnoven. 735 ne poznam, pač pa 935, ki je že na ravni Fenixa. Jaz sem prej imel Fenix 3.

Surts 06.11.2017 18:53

Ti naštejem samo minuse iz osebnih izkušenj za fenix 5

 

-uro je potrebno nositi nad zapestjem če želiš HR brez traka, kadar želiš bolj točno pa osebno rabim zategnit pašček za eno polje, po aktivnosti (plavanje, tek, ...) ga ponovno vrnem na loose, ker drugače me moti

-brez paščka zgubiš kup podatkov o teku

-ogromen minus je ta da GarminConnect ne zna povezati več naprav. v mojem primeru fenix in edge in jih sešteti v programu, kar posledično pomeni izgubo Stanja vadbe in še kaj, ki je v osnovi odlično narejena

-ker se jo nosi nad zapestjem, vso srečo pozimi oziroma takrat ko nosiš jakne/bunde ali oblačila z dolgimi rokavi, saj se da, ampak sem že parkrat raje na telefon pogledal koliko je ura

-med kolesarjenjem jo največkrat dam dol ker me moti, sploh na mtb zna biti moteča

 

Toliko na hitro

bazilika23415 07.11.2017 09:08

Hvala obema. Moj plan je, da ob teku, kolesarjanju, plavanju nosim še pas. Senzor na zapestju bi imela morda za hojo, planinarjenje ali pa za vožnjo do trgovine, službe, kjer se ravno ne teraš. Pač tam, kjer gre res bolj za sprostitev kot pravo rekreacijo, bi pa še vseeno malo firbcal po podatkih. Mene podatki motivirajo, imam pač rada tabele in grafe. No, do določene mere :).

 

To glede nezdružljivosti naprav je res zoprno. Moram reči, da sama ne razmišljam o dodatni navigaciji, se še šlepam na telefon. Ampak hvala za informacijo, gotovo komu pomaga pri odločanju!

 

Bunde in jakne sem že razmišljala, kako izpade ja. No na kolesu, lahko še vedno vržem uro na nosilec. Ampak a potem se je res kar treba držati tega priporočila, da naj se napravo nosi višje od zapestja? Ker si mislim, tako kot si rekel, da jo moraš potem že zato fino zategniti, da ti nižje ne pada.

 

Zakaj pa ti je ura prav na mtbju bolj moteča? So morda roke toliko bolj v igri, oziroma bolj delajo?

 

Jaz sem zdaj "odkrila" še Forerunner 935, da bo bolj zoprna odločitev. Lažja, tudi manjša, več funkcij. Nasploh je zoprno, ker se stvari tu tako spreminjajo, da dvomim, da kupujem uro za 10 let, tudi če bi dejansko zdržala tako dolgo. Tako da se potem človek že vpraša, koliko denarja je smiselno dajati za športno uro, ki jo boš verjetno čez 2-3 leta menjal. Po drugi strani pa ne bi rada zdaj nekaj kupila, potem pa se čez pol leta slinila po drugi uri, ki ima neko funkcijo, ki bi mi prav prišla.

 

Cenovno 5s s pasovoma in 935 oba cca 650. 735 dobim za 480. Skoraj 200 eu razlike torej. Vse so relativno nove, vse so Garminove. Mislim, da vse nudijo več, kot potrebujem v resnici.

jeti 07.11.2017 10:03

sam že 3 leta uporabljam fenix 3 in razen težav z firmware v prvem letu lahko samo priporočam serijo fenix. uporabna za vse aktivnosti in tudi izgleda dovolj stylish za dnevno uporabo.

Primus 07.11.2017 10:28

@bazilika,735XT dobiš za 285 evrov mežik

agp.si/garmin-forerunner-735- crno-modra-tekaska-ura-z-gps-i n-merilnikom-srcnega-utripa-na -zapestju.html
Pas lahko kupiš tukaj :
www.wiggle.co.uk/garmin-hrm-t ri-heart-rate-strap/

Pa lahko mi plačaš pivo smeh


jeti 07.11.2017 10:40

735 je space ura smeh in za žensko roko je sigurno bolj primerna 5s mežik, če pa že govoriva o razmerju cena-uporabnost bi predlagal vivoactive hr

bazilika23415 07.11.2017 16:28

@Primus 480 Je bil mišljen komplet 735 plus dva pasova (tri pas in swim pas). Tri pas je sicer kul, če plavaš v slani/sladki vodi, za klor pa menda ne, mu menda precej hitro podleže. 30-50 plavanj menda. Bi bilo bolje iti s swim pasom in žrtvovati udobje. Ampak ja, hvala za povezavo! Strani še nisem poznala. Če ne pride prav za to pa morda za kaj drugega.

 

@Jeti Kaj vem, če je res tako space. Manša od fenixa 3 in 935. Glede na F5S pa ne vidim kake bistvene razlike v velikosti. Krog je manjši, a če pogledaš pritrjenost paščka, je pri 5s celo večja, prehod je nekako hecen. Podrobnosti, saj vem.

 

image

In 735 je še malenkost lažja.

 

Vivoactive moram še preveriti. A mi že takoj v oči pade, da je širša (ali višja, kakor vzameš, glede na zapestje pač) in nima "open water swimming".

 

Fenixu 3 bi se malo izognila, je pa fino vedeti, da ti dobro služi. So softwarom zdaj tudi nimaš težav, če prav razumem?

 

 

 

 

prada 07.11.2017 22:07
@bazilika:

@Primus 480 Je bil mišljen komplet 735 plus dva pasova (tri pas in swim pas). Tri pas je sicer kul, če plavaš v slani/sladki vodi, za klor pa menda ne, mu menda precej hitro podleže. 30-50 plavanj menda. Bi bilo bolje iti s swim pasom in žrtvovati udobje. Ampak ja, hvala za povezavo! Strani še nisem poznala. Če ne pride prav za to pa morda za kaj drugega.

 

@Jeti Kaj vem, če je res tako space. Manša od fenixa 3 in 935. Glede na F5S pa ne vidim kake bistvene razlike v velikosti. Krog je manjši, a če pogledaš pritrjenost paščka, je pri 5s celo večja, prehod je nekako hecen. Podrobnosti, saj vem.

 

image

In 735 je še malenkost lažja.

 

Vivoactive moram še preveriti. A mi že takoj v oči pade, da je širša (ali višja, kakor vzameš, glede na zapestje pač) in nima "open water swimming".

 

Fenixu 3 bi se malo izognila, je pa fino vedeti, da ti dobro služi. So softwarom zdaj tudi nimaš težav, če prav razumem?

 

 

 

 

Jaz imam fenix 3 in je še vedno top,sicer 5-tke nisem še probal.Bo pa čez približno 2 meseca prišla 6-tka.

maldini 09.11.2017 11:45
@prada:
@bazilika:

@Primus 480 Je bil mišljen komplet 735 plus dva pasova (tri pas in swim pas). Tri pas je sicer kul, če plavaš v slani/sladki vodi, za klor pa menda ne, mu menda precej hitro podleže. 30-50 plavanj menda. Bi bilo bolje iti s swim pasom in žrtvovati udobje. Ampak ja, hvala za povezavo! Strani še nisem poznala. Če ne pride prav za to pa morda za kaj drugega.

 

@Jeti Kaj vem, če je res tako space. Manša od fenixa 3 in 935. Glede na F5S pa ne vidim kake bistvene razlike v velikosti. Krog je manjši, a če pogledaš pritrjenost paščka, je pri 5s celo večja, prehod je nekako hecen. Podrobnosti, saj vem.

 

image

In 735 je še malenkost lažja.

 

Vivoactive moram še preveriti. A mi že takoj v oči pade, da je širša (ali višja, kakor vzameš, glede na zapestje pač) in nima "open water swimming".

 

Fenixu 3 bi se malo izognila, je pa fino vedeti, da ti dobro služi. So softwarom zdaj tudi nimaš težav, če prav razumem?

 

 

 

 

Jaz imam fenix 3 in je še vedno top,sicer 5-tke nisem še probal.Bo pa čez približno 2 meseca prišla 6-tka.

če bo 6-tka prišla čez 2 meseca ti dam za gajbo pira :)

jeti 09.11.2017 18:20
5s na amazonu 100eur ceneje. Kaze da bo res kmalu 6
maldini 09.11.2017 19:13
@jeti: 5s na amazonu 100eur ceneje. Kaze da bo res kmalu 6

to pa je merilo...

prada 09.11.2017 19:36
@maldini:
@jeti: 5s na amazonu 100eur ceneje. Kaze da bo res kmalu 6

to pa je merilo...

pa je res mežik

maldini 09.11.2017 20:11
@prada:
@maldini:
@jeti: 5s na amazonu 100eur ceneje. Kaze da bo res kmalu 6

to pa je merilo...

pa je res mežik

se vidimo čez 2 meseca...ma če ne bo šetke mi daste vi za gajbo:D

curi 11.11.2017 09:13

Lp.GARMIN FENIX 6 predstavitev januarja 2018 na trgovskih policah pa marec april 2018.Lp.

maldini 11.11.2017 20:23
@curi:

Lp.GARMIN FENIX 6 predstavitev januarja 2018 na trgovskih policah pa marec april 2018.Lp.

argumetiraj ;)

curi 12.11.2017 09:51

Lp.Podatek sem prebral na strani Active JR.com .Lp.

maldini 12.11.2017 13:19
@curi:

Lp.Podatek sem prebral na strani Active JR.com .Lp.

prebral si..sam prevod ti glih najbolj ne gre ;)

curi 12.11.2017 20:05

Lp.Res je da slabo razumem tuje jezike,prosim če me popraviš ker me zanima ura FENIX 6 kdaj jo bo možno kupiti.Lp.

fuego 13.11.2017 07:35
@curi:

Lp.Res je da slabo razumem tuje jezike,prosim če me popraviš ker me zanima ura FENIX 6 kdaj jo bo možno kupiti.Lp.

I am not as convinced when I wrote about the Fenix 6 release that we will actually see a Garmin Fenix 6 in January 2018.....

Kaj je tu nerazumljivega?

jeti 13.11.2017 10:22

bolj sigurno mid 2018 :)

Tomi76 02.03.2018 19:07
Odlocam se za nakup ure:

- Garmin Vivoactive 3
- Garmin Forerunner XT 735

Uporaba za pohodnistvo, cestno, gorsko kolesarjenje.

Morda kaksen nasvet od koga ki ima eno ali drugo uro? Pomembno mi pa je da so teksti ali stevilke malo vecje na uri. Do sedaj sem imel Vivoactive HR, vendar zadnje mesece nisem nic vec nanjo videl zaradi manjse dioptrije.
Surts 02.03.2018 20:28

ura je med kolesarjenjem neuporabna ker ni pregleda, lahko pa služi za snemanje vožnje in kasnejšo analizo

Tomi76 02.03.2018 20:38
No saj to mi povsem zadostuje. Kasnejsa analiza mi je ok.
StaraKost 04.03.2018 20:32
@maldini:
@prada:
@maldini:
@jeti: 5s na amazonu 100eur ceneje. Kaze da bo res kmalu 6

to pa je merilo...

pa je res mežik

se vidimo čez 2 meseca...ma če ne bo šetke mi daste vi za gajbo:D

Naj raje zrihtajo 5-ko, da vse dela tako kot mora in so obljubili, kot da izdajajo 6-ko in spet vlečejo porodne težave do 7-ke.  Bolj mi se dopade koncept Polarja V800, ki je že 4-to leto zunaj,  in na vidiku ni zamenjave, ker mu nič ne manjka. V začetku mu je manjkalo samo to, da mora vse  brezhibno delovati. In sedaj že nekaj časa dela tako kot mora, vsaj meni. Tako, da si novi model sploh ne želim. Večina ur ima itak večino funkcij od katerih ni velike koristi, vsaj za trening ne. Če bi želeli izdelati pravo uro za trening, bi morali dobro oklestiti sedanje modele. Problem je v tem, da največ ur prodajo takim, ki tekmujejo v tem, katera ura ima več funkcij, čeprav ne vedo kaj bi z njimi počeli.

rspehar 04.06.2019 11:52
 Sedaj smo že sredi leta 2019, pa še vedno ni ne duha ne sluha o novi generaciji Garmin Fenix 6. A mogoče kdo kaj ve, ali bo nova generacija še letos?
BosS 04.06.2019 13:27
Težko verjamem da v kratkem, saj so zdaj ravno novosti prišle: Forerruner 45/45S, 245/245 Music in 945.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI