Novi obroci

Domov > Forum > Novi obroci

Novi obroci

SORTIRAJ PO:
sims 15.04.2020 14:04

@swaak

Ksyrium definitivno, sicer imam SL, ampak že vrsto let in so buletproof.


Hvala za pomoč.

PS: "moti" me edino, ker niso tubeless.


Lp.

kovac74 16.04.2020 10:34

Zdravo


Ali ima kdo kakšne izkušnje s Cero obročniki

https://www.cycledivision.co.uk/wheels/cero-rc38-t-disc-carbon-tubular-wheelset-8917


Cenovno so ugodni


lp Klemen

Agent041 16.04.2020 12:50

S temi direktno nimam izkušenj. Imam pa na commuteru/zimskem kolesu CERO obroče, in sicer AR30 evo, in moram reči da sem zelo zadovoljen z njimi. Zaenkrat tudi brez težav.

Mare 16.02.2021 21:52

Živjo,

mene zanimajo obroči CERO AR30, kako pa je z naročili sedaj po Brexitu? Ali DDV plačilo velja, kaj je s carino?

Hvala in LP,

Mare

Agent041 17.02.2021 07:51

Jaz sem jih naročil pred Brexitom.

Sicer pa, kolikor vem, je politika taka, da če je blago proizvedeno v VB nekih posebnosti ni (je enako kot pred Brexitom). Le če je blago drugega porekla, bi naj bilo obdavčeno. Vendar v tem primeru, DDVja nebi sploh smel plačati prodajalcu.

Najboljše, da preveriš pri prodajalcu (ki je mislim da tudi sestavljalec obročev). Če bo prodal brez DDVja, bo DDVju v Sloveniji verjetno tudi sledila carina, vendar kolikor vem, je ta kar precej nizka (nekaj procentov). 

Mare 17.02.2021 11:46

@Agent041 - hvala za odgovor. Sem jih kontaktiral in to je njihov odgovor:


"If you were to order the wheels you could be charged approximately 20% in import taxes when we ship them to Slovenia. If you wish to go ahead with the purchase, we can send you a PayPal invoice and remove the VAT which will lower the price of the wheels by 20% from £299 to £249.17 with the VAT removed + the £20 Postage."

Se pravi jih lahko dobim brez DDV, potem pa sledi naš DDV + carina.

LP Mare

Mare 17.02.2021 11:57

Še eno vprašanje imam: za  podoben denar lahko dobim tudi Campagnolo Zonda, ki so tudi preverjeno dobri. Ali mi lahko kdo pove, kaj je boljši nakup? Ob tem je po moje prednost Zonde vsaj  v tem, da jih lahko dobim pri nas in je potem manj težav ob morebitnem uveljavljanju garancije in z rezervnimi deli.


Hvala in LP,

Mare

Agent041 17.02.2021 14:19
@Mare

Še eno vprašanje imam: za  podoben denar lahko dobim tudi Campagnolo Zonda, ki so tudi preverjeno dobri. Ali mi lahko kdo pove, kaj je boljši nakup? Ob tem je po moje prednost Zonde vsaj  v tem, da jih lahko dobim pri nas in je potem manj težav ob morebitnem uveljavljanju garancije in z rezervnimi deli.


Hvala in LP,

Mare


Sem jaz takrat tudi tuhtal nekaj podobnega. Sicer Fulcrum Racing 3 (kar je enako kot Zonda, saj sta sestrski firmi), vendar sem se odločil za Cero. In mi ni žal.

Je pa seveda odvisno, kak kolesar si. Jaz sem bolj tak da vozim kratke in strme klance in potem takem tudi veliko abzicam in pospešujem, tako da se teža in (predpostavljam) večja togost pozna.

Sam bi te obroče bolj postavil že proti Racing Zero, ki sem jih že tudi imel. Razliko v ceni pa si lahko sam izračunaš :) Vendar sem takrat bil bolj "umirjen" kolesar.

Če si pa bolj umirjen kolesar, ter voziš dolge enakomerne klance, pa razlika verjetno sploh nebo opazna. Takrat ti morebitne poprodajne storitve doma oz. EU lahko prevagajo.



kamencek 18.02.2021 11:06

@Mare

"If you were to order the wheels you could be charged approximately 20% in import taxes when we ship them to Slovenia. If you wish to go ahead with the purchase, we can send you a PayPal invoice and remove the VAT which will lower the price of the wheels by 20% from £299 to £249.17 with the VAT removed + the £20 Postage."

Se pravi jih lahko dobim brez DDV, potem pa sledi naš DDV + carina.


@Mare, morda veš, če je tole splošno pravilo, ali pa zgolj dobra volja prodajalca?

Res bi bilo super, če bi lahko v UK sedaj kupovali blago brez njihovega 20% DDV-ja!


Agent041 18.02.2021 11:46
@kamencek


@Mare, morda veš, če je tole splošno pravilo, ali pa zgolj dobra volja prodajalca?

Res bi bilo super, če bi lahko v UK sedaj kupovali blago brez njihovega 20% DDV-ja!


Po pravilih, če prodajalec ve, da bo moral kupec v svoji državi plačati še DDV, bi moral on prodati brez DDV. Oziroma da bo prodal z DDV, če zagotavlja, da kupec nebo še enkrat plačal DDVja v svoji državi, saj je bil ta že enkrat plačan.

Je pa sedaj vprašanje kako je to v praksi, ker je odnos UK in EU malo bolj zakompliciran, saj kolikor vem, je dogovor, da se izdelki s poreklom iz UK ne carinijo in obdavčijo, medtem ko pa blago prodano iz UK in poreklom drugih tretjih držav ocarini in obdavči v EU. Verjetno se pa vedno lahko blago na carini ustavi in preveri ter se potem v vsakič plača tudi stroške obdelave (kakih 5eur).



1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI