Nakup rabljenega kolesa

Domov > Forum > Nakup rabljenega kolesa

Nakup rabljenega kolesa

SORTIRAJ PO:
gtr35 26.05.2019 12:39

                  sdfsdfsd  ersdfsdfsdftretertsdf

cestnik 15.09.2019 16:33

Bom nadaljeval pod prvim nesmiselnim postom :)


Kupujem rabljeno cestno kolo za cca. 500€ (okvir 56). Na Bolhi in na bicikel.com/mali-oglasi zadnje čase dnevno spremljam oglase in vidim, da jih je zdaj vedno več - na bolhi te dni povprečno 6/dan novih. Sklepam, da se pozna, da je bilo v Slo slabo vreme, da se je shladilo, da se bliža jesen.


Tisti, ki že leta spremljate svet cestnega kolesarstva, imate kaj občutka, kdaj je višek prodaje rabljenih koles? Zdaj, čez 1 mesec, 2?

Ker sem si finančno postavil tak budget, mudi se mi ne, ponudbe pa za ta denar tudi ni veliko idealne, raje še spremljam in čakam, če bo kdaj kaj finega naprodaj. AMPAK toliko, da ne zamudim te špice ponudbe in ostane naprodaj le še stara krama.


Saj vem, boste rekli, "kupi zdaj, če ne ne boš v nedogled odlašal".

gorann316998 15.09.2019 22:40

Mam specialized allez elite smartweld 2016  56 velikost s tanovo tiagro, karbonske vilice. Vse skup nisem prevozil 1500km, ker mi ni pasala geometrija in me je zmeraj motilo nekaj pa ni bilo veselja do voznje. Cena v bl sportu 1140€ novega s popustom takrat. 

Gor je tudi karbonska balanca 44cm https://www.bike24.com/p2314911.html

Sedez specialized toupe 155mm

Gre se pa za tole kolo

https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/road-bikes/specialized-smartweld-allez-elite-2016-review/

Cena 600€ vse skupaj, zraven dam tud trenazer iz lidla (50€ je bil nov, ni slab za neke normalne treninge, pa plasc za trenazer in dodatno kaseto oboje na feltni)

Sem si kupil novo kolo pred parimi tedni zato tega ne rabim



gorann316998 15.09.2019 22:40

Mam specialized allez elite smartweld 2016  56 velikost s tanovo tiagro, karbonske vilice. Vse skup nisem prevozil 1500km, ker mi ni pasala geometrija in me je zmeraj motilo nekaj pa ni bilo veselja do voznje. Cena v bl sportu 1140€ novega s popustom takrat. 

Gor je tudi karbonska balanca 44cm https://www.bike24.com/p2314911.html

Sedez specialized toupe 155mm

Gre se pa za tole kolo

https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/road-bikes/specialized-smartweld-allez-elite-2016-review/

Cena 600€ vse skupaj, zraven dam tud trenazer iz lidla (50€ je bil nov, ni slab za neke normalne treninge, pa plasc za trenazer in dodatno kaseto oboje na feltni)

Sem si kupil novo kolo pred parimi tedni zato tega ne rabim



cestnik 16.09.2019 11:13

Gorann, hvala za odgovor. Tole kar ponujaš me vsekakor zanima. Več pišem na zs. Lp

grabla23 19.09.2019 22:04

Živjo,


da ne odpiram nove teme.

Ali je vredno kupiti specialko za 650€ staro 4 leta, voženo rekreativno - cca.2k km letno, redni letni servisi,105 grupa ? Nimam občutka kako načeto pride tako kolo.

Potrebujem za trening kolo.


lpT

ElTorro 19.09.2019 22:21

Če je Specialized Roubaix, se splača....če je btwin se ne splača.

Kako načeto je kolo pa je odvisno od lastnika. Moja stara specialka je po cca. 10kkm odlično ohranjena, ker sem za njo pač skrbel, ker se ne vozim rad po dežju, nisem niti enkrat padel in se ne vozim z njo pozimi.

Nekdo, ki vozi v vseh vremenskih razmerah, mu je vseeno če se kolo občasno zvrne po tleh (morda celo on z njim) in ne opravlja niti osnovnega vzdrževanja (čiščenje, mazanje), pa bo verjetno imel slabše "rezultate".


fuego 20.09.2019 07:59

A , če se nekdo vozi po dežju mu je vseeno če se kolo občasno zvrne po tleh? ..:) :) :) Pa sej ne morem verjet kake nekateri pišete..:) :)


grabla23:  Če so na kolesu narejeni redni servisi, se pravi, če se redno podmazujejo ležaji, menja veriga itd...nima bit s kolesom kaj narobe...Načeloma so grupe kot je tiagra še robustnejše od 105. Sam sem pred dvema letoma kupil 5 let starega Foila za 950 eur in mi ni žal. Nov bi stal 2.300 eur. Se pelje kot nov. Je pa res da redno merim, če je ketna raztegnjena, pred sezono razdrem in namažem vitalne dele ter redno razmaščujem in na novo namažem ketno.



ElTorro 20.09.2019 09:16

@fuego

Mišljeno je bilo, da lahko nekdo vozi po dežju in snegu, IN mu je vseeno za kolo - ne pa da je eno z drugim povezano.


Se mi je zdelo, da je napisano dovolj očitno, da gre za naštevanje...

fuego 20.09.2019 09:43

Saj kolo ni samo za po suhem..:) Je pa treba bolj redno mazat.

ElTorro 20.09.2019 09:56

Sem morda rekel, da je samo za po suhem?

Dejstvo pa je, da bo kolo, s katerim se voziš po dežju in snegu slabše ohranjeno kot tisto, s katerim greš ven samo v lepem sončnem vremenu. Še posebej, če ga ob tem ne vzdržuješ tako kot treba.


Trdiš, da so vsa kolesa enako ohranjena, ne glede na to, kakšen odnos je imel lastnik do njih, kako so bila vzdrževana in v kakšnih razmerah so uporabljana... ali se samo vpikuješ v to, kar sem napisal, ker pač nisi razumel kaj sem hotel povedati?

fuego 20.09.2019 10:04
Mater ti si pa trd oreh... napisal sem, da ni važno v kakem vremenu se voziš z njim, če je redno mazan... jao...Ne vem kako ti skrbiš za kolo. A moj je vedno spucan, namazan, redno menjana ketna..vse sam servisiram, ker rad šraufam. In, če je v gozdu blat pa luža a se naj kr domov vrnem, ker ga bom umazo..:)
SODROVC 20.09.2019 12:38

@fuego

A , če se nekdo vozi po dežju mu je vseeno če se kolo občasno zvrne po tleh? ..:) :) :) Pa sej ne morem verjet kake nekateri pišete..:) :)

Verjetno mišljeno, da se zvrneta oba. ;) Ko kolo spodnese, le redko kdo ne pogrne po tleh. Meni je občasno sicer uspelo "sestopiti" preko krmila, ne pa vedno. Tako sem enkrat poškodoval 105 ročko, drugič pa Ultegro. Pozimi sem delal vedno veliko km, na Primorskem. Ampak občasno je slana na cestah v senčnih legah in se zgodi nesreča pri hitrostih pod 10 km/h. Eno leto se nas je na istem ovinku zvrnilo več, le v različnih urah dneva. Smo vsi vedeli, kdo je tam padel. 😅

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI