Primerjava prestavnih razmerij - na 26', 28' in 29' kolesih

Domov > Forum > Primerjava prestavnih razmerij - na 26', 28' in 29' kolesih

Primerjava prestavnih razmerij - na 26', 28' in 29' kolesih

SORTIRAJ PO:
gtr35 27.06.2020 12:51

Iščem na netu pa ne najdem - Kako izračunati, da bo potrebna enako "težko" prestavno razmerje na 29' in 26'? - Če predpostavim da imata 26' in 28' gorsko kolo enako prednjo gonilko (44-32-22) in enako zadnjo kaseto 11-32 bo seveda s 28' kolesom težje goniti v klanec (polmer kolesa z gumo pri 28' kolesu je cca 37 cm, pri gorskem s slike gumo pa 32 cm. 

Na 26' gorskem kolesu je vožnja v klanec definitvino precej lažja. Kakšno kaseto bi moralo imeti treking kolo, da bi bila pri isti kadenci ista hitrost v najlažji prestavi?

Ne spomnim se da bi se kaj takšnega učili pri fiziki (ali sem pa prespal :))


crni2 27.06.2020 17:38

Manjka še en pomemben podatek - koliko si star?

Če si preko 100 let, OK, možgani že malo pešajo, bomo mi mlajši, ki smo Abrahama dali skozi, pomagali. Ni problema.

Problem tudi ni spanje med poukom fizike ali pozabljanje prvin osnovnošolske matematike. Se zgodi, vsi pozabljamo, pa se ko je treba, tudi spomnimo. Problem je, ko si TAKO LEN, da se ti sploh ne da razmišljati in bi rad dobil vse na pladnju.

Torej, da se vrnem k prvotnemu vprašanju - koliko let šteješ mladenič?

Ko zvemo tvoja leta, ti bomo interaktivno podali navodila kako vključiš računalnik in s pomočjo funkcij 'x' in '/' prideš preko sanjske formule do misterioznega števila zob na kaseti. Saj bo šlo, samo ne obupat že takoj na začetku! 

gtr35 27.06.2020 22:05
@crni2

Manjka še en pomemben podatek - koliko si star?

Če si preko 100 let, OK, možgani že malo pešajo, bomo mi mlajši, ki smo Abrahama dali skozi, pomagali. Ni problema.

Problem tudi ni spanje med poukom fizike ali pozabljanje prvin osnovnošolske matematike. Se zgodi, vsi pozabljamo, pa se ko je treba, tudi spomnimo. Problem je, ko si TAKO LEN, da se ti sploh ne da razmišljati in bi rad dobil vse na pladnju.

Torej, da se vrnem k prvotnemu vprašanju - koliko let šteješ mladenič?

Ko zvemo tvoja leta, ti bomo interaktivno podali navodila kako vključiš računalnik in s pomočjo funkcij 'x' in '/' prideš preko sanjske formule do misterioznega števila zob na kaseti. Saj bo šlo, samo ne obupat že takoj na začetku!


Če si slabo spal ali pa če se ti dan ni iztekel tako kot si pričakoval lahko sočustvujem s teboj. Vse kar sem želel je en enostavni kalkulator, ki bi natančno primerjal kadenco, prestavna razmerja in hitrost. Približno zadeve seveda znam izračunat. Recimo nekaj takšnega kot je tole: http://gears.mtbcrosscountry.com/#26/1.5I34I4X26/2.25I9I1

Calm down. Samo vprašal sem. Ti si pa samo odgovoril po svojih najboljših močeh.


Vseeno hvala za odgovor.



1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI