Jan Polanc odličen 6., Polona Batagelj 12. v Italiji

10.10.2015 AVTOR: D. Z.
V Italiji je bila na sporedu že 98. dirka po Emiliji. Dobil jo je Jan Bakelants. Jan Polanc se je izkazal s šestim mestom. Polona Batagelj je bila v ženski konkurenci 12.

V Italiji je bila na sporedu enodnevna dirka ekstra kategorije po Emiliji. Gre za tradicionalno preizkušnjo, saj so jo organizirali že 98-ič. Dirka poteka od Bologne do San Luce. Dolga pa je dvesto kilometrov. Na startu pa sta bili samo dve ekipi z licenco World Tour. Poleg francoskega AG2R La Mondiala še italijanski Lampre Merida. Za to ekipo je vozil tudi Jan Polanc, ki je v zadnjem času pokazal zelo dobro pripravljenost.

V prvih 160 kilometrih so morali kolesarji premagati dva kategorizirana vzpona. Potem pa so zavili na zaključnih pet krogov. V vsakem krogu je bil tudi krajši, a zahteven vzpon. Tudi dirka se je končala na vrhu tega klanca. govorimo o vzponu, dolgem dobra dva kilometra. Prvi del vzpona je 9-odstoten, potem je z 18-odstotki najstrmejši odsek. Zadnjih petsto metrov je nekoliko položnejših. Dirko sta zaznamovala Frapporti in Bideau, ki sta dolgo bežala, njun poskus pa se je končal 46 kilometrov pred ciljem.

Ob vstopu v zaključne kroge so napadli Antonio Nibali, Andrea Fedi in Madrazo. Ob predzadnjem prečkanju vzpona je napadel Jan Bakelants. Za njim se je izoblikovala skupina devetih zasledovalcev, med katerimi je bil tudi Jan Polanc. Bakelants je uspel obdržati prednosti tudi na zaključnem vzponu. Veselil se je zmage, na koncu pa je ohranil vsega dve sekundi prednosti pred Andreo Fedijem. tertji je bil Angel Madrazo. Damiano Cunego je bil z 12 sekundami zaostanka četrti.

Eduard Prades je v neposrednem dvoboju premagal Jana Polanca, ki je tako z zaostankom 20 sekund zasedel šesto mesto. »Odločili smo se, da bomo do zaključnih krogov poskusili prihraniti čim več energije. Tudi zato, ker je dirkanje otežil tudi dež. Polanc je kolesar, ki je med temi, ki jih imamo tukaj v najboljši formi. To je dokazal tudi danes. Na najstrmejših odsekih vzpona ni nikoli zašel v resne težave. Dobro je šel in dosegel lepo uvrstitev. Ob vstopih na vzpon pa ga je dobro podpirala tudi ekipa, « je v izjavi za javnost dejal športni direktor Maini.

Na dirki po Emiliji so nastopale tudi ženske. Po dveh urah in pol dirkanja se je zmage veselila domačinka Elisa Longo Borghini. Pet sekund za njo je ciljno črto prečkala Ashleigh Moolman Pasio. Tretja je bila Amber Neben. Najboljša Slovenka je bila Polona Batagelj. Z zaostankom 40 sekund je osvojila 12. mesto. Urša Pintar je izgubila 12 sekund več in je dirko končala na 14. mestu.