
V Neaplju se je začela in v Neaplju tudi končala. Prva etapa na dirki po italiji je bila dolga 130 kilometrov in je bila namenjena sprinterjem. Že takoj po startu je prišlo do številnih napadov. Povprečna hitrost je bila izjemno visoka in kmalu, že po dobrih štirih kilometrih, se je v ospredju znašel Cameron Wurf. Kmalu zatem so se mu pridružili Bonnafond, Bulgac, Keizer, Mestre, Visconti in Canola.
Po desetih kilometrih dirkanja so si privozili dobrih 50 sekund prednosti, knalu pa je ta znašala že skoraj dve minuti. In takrat so v ozadju ritem začeli narekovati kolesarji moštva Omega Pharma Quick Step, ki so varovali interese Marka Cavendisha. Kasneje so se jim v lovu pridružili še kolesarji Argos Shimana. Prvi gorski cilj četrte kategorije je dobil Giovanni Visconti in ubežniki so po 30 kilometrih dirkanja prednost povečali na dve minuti in osem sekund.
V glavnini je prišlo do nekaterih padcev. Na tleh so se znašli Popovič, Rabottini, Pineau, Urtasun, Gatto, Brutt, Bellemakers … V ospredju pa je drugi in obenem tudi zadnji gorski cilj dneva prvi prečkal Wurf. Prav Wurf na ubežnike ni več čakal in je z dirko nadaljeval v samostojnem pobegu. Kmalu si je privozil več kot minuto prednosti pred prvimi zasledovalci in več kot dve minuti pred glavnino.
Preostale ubežnike je glavnina ujela, medtem ko je Wurf v ospredju vztrajal in dobrih 60 kilometrov pred ciljem držal dve minuti prednosti. V ozadju so lov nadaljevali kolesarji Argos Shimana in Omega Pharme Quick Stepa. S skupnimi močmi so imeli vse pod nadzorom. 24 kilometrov do cilja je imel Wurf samo še dobrih 23 sekund prednosti. Glavnina ga je ujela 19 kilometrov pred ciljem in takrat so se v ospredje podali tudi kolesarji Skyja, ki so hoteli kapetana Bradleyja Wigginsa obvarovati pred padci.
A začel se je tudi boj sprinterskih vlakov. Pobudo so imeli predvsem kolesarji avstralske ekipe Orica GreenEdge. V ospredju so se pojavili tudi kolesarji Cannondalea, pa FDJ Nacerja Bouhannija. Sprinterji so si zares želeli sodelovati v sprintu za etapno zmago in rožnato majico. Manj kot dva kilometra pred ciljem je prišlo do padca, zarai katerega so v ospredju ostali le redki kolesarji.
Ta je povsem razredčil skupino, na leh pa je ostalo ogromno kolesarjev. Pobudo so tudi ob vstopu v zadnji kilometer še vedno imeli kolesarji moštva Cannondale. Po nekaj manj kot treh urah dirkanja pa je sledil sprint, kjer so pobudo spet prevzeli kolesarji Orice GreenEdgea. A tokrat je bil najmočnejši Mark Cavendish, ki je premagal Elio Vivianija in Nacerja Bouhannija. Slovencev ni bilo v ospredju.
Dirka po Italiji, Neapelj, 130 km
1. Mark Cavendish (VB) Omega Pharma-Quick Step 2:58:38
2. Elia Viviani (Ita) Cannondale
3. Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
4. Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Leopard
5. Matthew Harley Goss (Avs) Orica-GreenEdge
6. Francisco Ventoso (Špa) Movistar
7. Adam Blythe (VB) BMC Racing Team
8. Leigh Howard (Avs) Orica-GreenEdge
9. Danilo Hondo (Nem) RadioShack-Leopard
10. Brett Lancaster (Avs) Orica-GreenEdge
108. Luka Mezgec (Slo) Argos-Shimano
122. Robert Vrečer (Slo) Euskaltel Euskadi
131. Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM vsi isti čas
Dirka po Italiji, skupni vrstni red
1. Mark Cavendish (VB) Omega Pharma-Quick Step 2:58:18
2. Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:08
3. Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:12
4. Danilo Hondo (Nem) RadioShack-Leopard 0:16
5. Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM 0:18
6. Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Leopard 0:20
7. Matthew Harley Goss (Avs) Orica-GreenEdge
8. Francisco Ventoso (Špa) Movistar
9. Adam Blythe (VB) BMC Racing Team
10. Leigh Howard (Avs) Orica-GreenEdge
108. Luka Mezgec (Slo) Argos-Shimano
122. Robert Vrečer (Slo) Euskaltel Euskadi
131. Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM vsi isti čas
Povzetek etape