Nove majice vodilnih v ženskem svetovnem pokalu

15.01.2014 AVTOR: Matej Zalar
Kolesarka Rabbobanka Iris Slappendel je zmagala na natečaju za nove drese vodilnih tekmovalk v ženskem svetovnem pokalu.

Kolesarka Rabbobanka Iris Slappendel je oblikovala novo linijo dresov za vodilne kolesarke, ki jo bodo uporabljali v svetovnem pokalu.

3. avgust - Sparkassen Giro, Nemčija
22. avgust - Open de Suede Vagarda TTT, Švedska (ekipni kronometer)
24. avgust - Open de Suede Vagarda, Švedska
30. avgust - GP de Plouay, Francija

28-letnica se ukvarja tudi z grafičnim oblikovanjem, na UCI-jevem natečaju pa je zmagala s svojim dizajnom dresov za vodilno tekmovalko v skupnem seštevku, razvrstitvi gorskih ciljev, šprintih in za najboljšo mlado kolesarko v svetovnem pokalu.

Koordinatorka za žensko kolesarstvo pri UCI-ju Andrea Marcellini je bila ob razglasitvi zmagovalnih dresov navdušena: “Projekt Iris Slappendel vsebuje vse pričakovane kvalitete. Njen koncept je zelo dodelan, večje spremembe ne bodo potrebne. Projekt označuje evolucijo v vizualni identiteti ženskega svetovnega pokala v cestnem kolesarstvu, izgleda zelo moderno, a hkrati vključuje izgled iz osemdesetih let. Češnja na torti je, da je zmagala aktivna kolesarka.

Nov koncept vključuje mavrične barve svetovnega prvaka, vsaka razvrstitev pa nosi še svojo značilno barvo. Razvrstitev gorskih ciljev bo v znamenju modre, šprinti zelene, najboljša mlada kolesarka pa bo v vijolično obarvani majici. Na rokavu dresov bo črka, ki bo označevala razvrstitev, in sicer L za vodilno v skupnem seštevku, M za gorske cilje, S za šprinte in Y za najboljšo mlado kolesarko.

Drese bodo uporabljali na vseh devetih dirkah svetovnega pokala v letu 2014, ki se bo začel 15. marca v Boelsu na Nizozemskem in končal z dirko GP Plouay – Bretagne 30. avgusta v Franciji.