Primož Roglič četrti!

14.03.2017 AVTOR: D. Z.
Dirke Tirreno-Adriatico je konec. Odlično četrto mesto je zasedel Primož Roglič. Dirko je dobil Nairo Quintana. Simon Špilak 11.

Dirka Tirreno-Adriatico se je končala z deset kilometrov dolgo posamično vožnjo na čas v mestu San Benedetto del Tronto.

Etapo je dobil Rohan Dennis, ki je s progo opravil v 11 minutah in 18 sekundah. Povprečna hitrost pa kar 53,363. Drugo mesto je zasedel Jos Van Emden, ki je zaostal za tri sekunde, tretji pa je bil z istim časom Michael Hepburn. Sledil je Stephen Cummings, potem pa že Primož Roglič, ki je zaostal za 11 sekund. S tem se je vodilnemu Nairu Quintani sicer približal, a na stopničke ni zmogel.

Nairo Quintana je imel pred kronometrom 50 sekund prednosti pred Pinotom in prednost je uspel zadržati. Le, da se je na drugo mesto z zmago povzpel Rohan Dennis. Na koncu je za Quintano zaostal za 25 sekund. Tretji je Thibaut Pinot. Zaostal je za 36 sekund. Na odličnem četrtem mestu je dirko končal Primož Roglič. Zaostal je za 45 sekund. Sledili so Thomas, Dumoulin, Castroviejo, Uran, Mollema in Pozzovivo. Simon Špilak je z zaostankom 2:04 dirko končal na 11. mestu.