Remco brez dirk, Florian z dirko po Sloveniji, kje pa Roglič?

Remco brez dirk, Florian z dirko po Sloveniji, kje pa Roglič?
04.05.2026 AVTOR: DZ, foto: Sirotti

Iz Red Bulla Bore Hansgrohe so sporočili, kakšen program dirk in treningov bosta na poti do dirke po Franciji imela glavna aduta Remco Evenepoel in Florian Lipowitz.

Začnimo pri kolesarju, ki bo zelo povezan s Slovenijo. To je Florian Lipowitz. Na novinarski konferenci pred dirko po Romandiji - končal jo je na drugem mestu - je potrdil, da bo v pripravah na dirko po Franciji nastopil na dirki po Sloveniji. Nemec, ki je lani zablestel s tretjim mestom na dirki po Franciji. Zdaj je za njim zelo uspešen prvi del sezone. Sicer nikakor ne more priti do zmage, a z najboljšimi se je boril vseskozi.

Sezono je začel z zmago v ekipni vožnji na čas in osmim mestom na dirki po Algarveju, potem pa je na tretjem mestu končal dirko po Kataloniji. Na dirki po Baskiji je zaostal samo za Paulom Seixasom, na dirki po Romandiji pa samo za Tadejem Pogačarjem. “Zdaj ga proti koncu tedna čaka krajši počitek. Prioriteta je, da si povsem opomore, saj je za njim zahtevna serija etapnih dirk. Potem bo odšel na višinske priprave, po katerih bo nastopil na dirki po Sloveniji. To bo zadnja priprava na Tour de France,” so sporočili v izjavi za javnost.

“Florian je bil zelo konsistenten na zadnjih treh etapnih dirkah. Dosegel je želene rezultate, najbolj pomembno je, da je s tem pridobil na samozavesti in zaupa načinu dela, ki smo ga skupaj začrtali. Na tej poti bomo zdaj v naslednjih dveh mesecih nadaljevali potrpežljivo in konsistentno,” je dejal odgovorni za športni vidik pri moštvu Zak Dempster. Lipowitz je izbiro - lani je nastopil na dirki po Dofineji, letos pa jo bo zamenjal z dirko po Sloveniji - pojasnil, da je bilo lani zanj vse skupaj preveč stresno in si želi mirnejšega pristopa v pripravah na Tour.

Povsem drugačen pristop pa je izbral Remco Evenepoel. Njegova naslednja dirka bo kar Tour de France. Tokrat se bo odpovedal vsem pripravljalnim dirkam, tako da bo več kot dva meseca brez tekmovalnega ritma. Za podoben pristop se je leta 2021 odločil Primož Roglič. “Remco Evenepoel bo naslednje tedne preživel brez dirk. V nasprotju s prvotnim načrtom bo preskočil dirko Auvergne-Rhone Alpes. Njegov junijski program bo mešanica regeneracije, ogledov tras in specifičnih treningov. Predtem bo maja na višinskih pripravah,” so sporočili v izjavi za javnost.

Zak Dempster pa je dodal: “Skupaj z Remcom smo se odločili, da si po naporni pomladi vzame nekaj premora od dirkanja. Cilj je, da v Barcelono pride povsem spočit. Po analizi njegovih 25 tekmovalnih dni, smo spoznali, da mu bo bolj kot dodatno dirkanje koristil uravnotežen alternativni program.” Evenepoel je sezono začel z zmago v ekipnem kronometru in dvema zmagama na enodnevnih dirkah prve kategorije. Dobil je etapo na UAE Touru in bil peti v skupnem seštevku dirke po Katalonije. Sledila je serija enodnevnih dirk.

Na presenečenje mnogih je v zadnjem trenutku objavil, da bo nastopil na dirki po Flandriji, ki jo je končal na tretje mestu. Zaostal je samo za Tadejem Pogačarjem in Mathieujem Van der Poelom. Sledil je nastop na dirki Amstel Gold Race. Po lanskem tretjem mestu jo je tokrat dobil, potem ko je v sprintu prepričljivo ugnal lanskega zmagovalca Mattiasa Skjelomseja. Prvi del sezone je sklenil z nastopom na dirki Liege-Bastogne-Liege. Dvakrat je to dirko že dobil, tokrat pa je bil tretji, potem ko je sodeloval v pobegu dneva.

In Primož Roglič? Zanj se še ne ve, na katerih dirkah bo nastopil. Glede na programa dveh adutov za Tour lahko predvidevamo, da bo moral Roglič nastopiti ali na zdaj nekdanji dirki po Dofineji ali pa na dirki po Švici, ki je v karieri še ni dobil. Torej, če se odloči za nastop v Franciji, potem se bo moral soočiti s Paulom Seixasom, ob morebitnem nastopu na dirki po Švici pa s Tadejem Pogačarjem.

Značke: Dirka po Franciji, Dirka po Sloveniji
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ