"Rožnati" kandidati: Rafal Majka

09.05.2019 AVTOR: DZ, foto: sirotti

Primož Roglič bo eden izmed najresnejših kandidatov za najvišja mesta na dirki po Italiji. S kom se bo soočil? Analiza sezone največjih konkurentov: Rafal Majka, 29 let.

Rafal Majka. Nosilec bronaste medalje z olimpijskih iger v Riu. Zmagovalec tudi dirke po Sloveniji, pa dirke po Poljski. Dvakrat najboljši na gorskih ciljih na dirki po Franciji, na kateri je slavil že tri etapne zmage. Eno etapo je dobil na dirki po Španiji. Leta 2015 je špansko Vuelto tudi končal na tretjem mestu. Dokaz, da Poljak spada med najboljše tudi na tritedenskih dirkah, če se mu vse “poklopi”.

Prevečkrat pa je vpleten v različne padce, ki ga potem še pred pravimi gorskimi etapami izločijo iz boja za visoka mesta v skupnem seštevku. Tudi na dirki po Italiji je že pustil pečat. Leta 2013 je bil sedmi, naslednje leto šesti in leta 2016 že peti. Letošnja sezona je do zdaj minila brez večjih težav. Za sabo ima že kar lepo število dirk, skupaj kar 25.

Najprej je nastopil na kar šestih enodnevnih dirkah, potem pa na dirki Tirreno-Adriatico, na kateri pa ni posegel prav visoko. Sledila ja dirka po Kataloniji, ki jo je končal na sedmem mestu. Nazadnje je nastopil še na dirki Tour of the Alps in bil vseskozi ob napadalnemu Vincenzu Nibaliju. Na vzponih je pokazal, da spade med najboljše, v zadnji peti etapi pa je izgubil tretje mesto v skupnem seštevku in padel na šesto.