Slovenija na vrhu lestvice držav, Mohorič pa že na 4. mestu

Slovenija na vrhu lestvice držav, Mohorič pa že na 4. mestu
19.04.2022 AVTOR: N. Gr., foto: UCI

Izvrstna pomlad slovenskih kolesarjev se odraža tudi na UCI-jevi lestvici. Slovenija vodi v točkovanju držav, Tadej Pogačar pa med posamezniki, po Pariz – Roubaixu pa je Matej Mohorič že na 4. mestu!

Izjemno, izjemno obdobje slovenskih kolesarjev spremljamo, njegovih zgodovinskih razsežnosti pa se bomo najbrž zavedali šele čez desetletja. Tadej Pogačar še naprej premočno vodi na lestvici Mednarodne kolesarske zveze (UCI) in bi utegnil svojo prednost vsaj zadržati, saj bo med favoriti na Valonski puščici, kjer lani ni štartal, po drugi strani pa na Liege – Bastogne – Liege brani lanskih 500 točk.

A je njegova prednost dovolj velika, da ga nihče ne bo dohitel, ne glede na rezultate v Ardenih. Za katere pa nas pravzaprav, glede na Pogačarjevo formo, ne bi smelo skrbeti. Na drugem mestu je še vedno Primož Roglič, a je njegov položaj pod vprašajem, saj bo sredino in nedeljsko klasiko izpustil zaradi poškodbe, Wout van Aert pa bo med favoriti in lahko se zgodi, da bo naslednji teden že na 2. mestu, Roglič pa tretji.



Po zaslugi izvrstnih rezultatov v letošnji pomladi in nazadnje 5. mesta na Pariz – Roubaixu pa je na izvrstno četrto mesto napredoval Matej Mohorič, ki je prehitel Juliana Alaphilippa. Slovenija ima tako na prvih štirih mestih kar tri svoje kolesarje, le Wout van Aert se je »vrinil« med trojico slovenskih šampionov.

Slovenija zato vodi tudi v točkovanju držav, na prvem mestu ima slabih 350 točk prednosti pred Belgijo, zato se zna že naslednji teden vrstni red spremeniti. A to v tem trenutku ni pomembno, Slovenija je prva na svetu in v tem dosežku moramo uživati!

Značke: Cestno
Komentarji
Revija
BREZPLAČEN IZVOD
KOMPLET REVIJ