Jan Tratnik z rekordom v Ljubljani do naslova

08.06.2018 AVTOR: DZ, foto: sirotti

Jan Tratnik je še drugič v karieri med člani postal državni prvak v vožnji na čas. Med članicam Eugenija Bujak.

V Ljubljani so danes v okviru Maratona Franje izpeljali tudi vožnjo na čas, ki je za določene kategorije veljala za državno prvenstvo. Med elito po pričakovanjih prav velike udeležbe predvsem zaradi termina kronometra ni bilo. A bil je Jan Tratnik. Letos ima za sabo odlično sezono. Pred dnevi je dirko po Luksemburgu končal na odličnem drugem mestu. In na trasi med Ljubljano in Domžalami je potrdil vlogo favorita.

44 kilometrov dolgo progo je premagal v 49 minutah in 59 sekundah, kar je tudi absolutni rekord te proge. Tako je za štiri sekunde izboljšal lanski dosežek Jana Polanca. Drugi čas je postavil Tadej Pogačar, ki je tako postal najboljši med mlajšimi člani. Za naslove so se pomerile tudi članice. Najboljši čas na 22 kilometrov dolgi progi je postavila Olga Zabelinskaja, ki je za 23 sekund ugnala Hayley Simmonds. Tretja je bila Eugenija Bujak, ki je zaostala za 36 sekund. Poljakinja, ki pa je prevzela slovensko državljanstvo je tako postala državna prvakinja.