Joaquim Rodriguez končuje kariero

11.07.2016 AVTOR: D. Z.
Joaquim Rodriguez je s solzami v očeh ob prostem dnevu na dirki po Franciji sporočil, da je to njegova zadnja sezona.

"Moja zadnja sezona "
Za Katjušo prvi teden dirke po Franciji ni bil ravno uspešen. Alexander Kristoff še ni prišel do etapne zmage, pa tudi Joaquim Rodriguez še ni prišel do podobnega uspeha. Je pa zelo visoko v skupnem seštevku, saj je z zaostankom 37 sekund peti.

A pri ruski ekipi so novinarsko konferenco ob prostem dnevu sklicali s prav posebnim namenom. Novinarjem je Joaquim Rodriguez razkril, da je to njegova zadnja sezona. »Rad bi povedal, da je to moja zadnja sezona, « je najprej dejal Rodriguez. Potem pa si je vzel trenutek premora, saj je komaj zdržal solze. Prisotni so mu pomagali z aplavzom. Potem pa je Rodriguez vendarle lahko nadaljeval.

Sanja o novi uvrstitvi na oder
»Rad bi nehal zdaj, ko sem še zelo dober. Ta šport imam rad in v vseh teh letih ne bi spremenil ničesar. Rad bi se zahvalil družini in vsem, ki so me v vseh teh letih podpirali. « Sicer pa ima Katalonec, znan predvsem po eksplozivnih zaključkih na vrhu vzponov že 37 let. Za objavo je izbral vsekakor najbolj primeren kraj.

Med najpomembnejšo dirko in v domačih krajih - Andorri Arcalisu. Zaenkrat je jasno, da bo nastopil tudi na olimpijskih igrah in na dirki po Španiji. Trenutno pa razmišlja samo o dirki po Franciji. »Dal bom vse od sebe, tako kot to počnem že vso kariero. Vesel bi bil, če mi Tour uspe končati med deseterico, seveda pa še vedno sanjam o drugi uvrstitvi na oder za zmagovalce v Parizu. Podpora, ki sem jo bil deležen na pirenejskih vzponih me žene naprej. «

'Poraz ' v Firencah ga še vedno boli
Sicer pa je popularni Purito nadvse uspešen. Dvakrat je dobil dirko po Lombardiji, enkrat Valonsko puščico. Trikrat je bil najboljši kolesar v World Touru. Na oder za zmagovalce se je uvrstil na vseh treh tritedenskih dirkah, pa čeprav ni dobil niti ene. Najbližje zmagi je bil na Giru leta 2012, ko je rožnato majico izgubil šele v zaključnem kronometru.

Dirko je z vsega 16 sekundami prednosti dobil Ryder Hesjedal. Leta 2013 je bil tretji na dirki po Franciji. Na SP v Firencah ga je v boju za mavrično majico v sprintu premagal Rui Costa. »Toliko je spominov. Tu je moje super leto 2012 z zmago v hudem dežju na dirki po Lombardiji. Pa s srebrno medaljo na svetovnem prvenstvu. Še zdaj me boli, da tam nisem zmagal, a takšno je kolesarstvo. « Sicer pa je med elito prestopil leta 2001, ko je podpisal pogodbo z moštvom ONCE. Po odlični sezoni 2009 je prestopil v Katjušo.

Značke: Dirka po Franciji, Dirka po Italiji, Cestno