Rumeni kandidati: Warren Barguil

06.07.2019 AVTOR: DZ, foto: sirotti

6. julija se bo začela 106. dirka po Franciji. Zmago bo branil Geraint Thomas, kandidatov za vrh ob odsotnosti Chrisa Frooma pa ogromno. Tu je Warren Barguil.

Eden izmed tistih, ki lahko poseže po najvišjih mestih, lahko pa tudi povsem razočara. Pred dvema letoma je dobil dve gorski etapi, bil je najboljši v boju za pikčasto majico in bil tudi deseti v skupnem seštevku. Razglasili pa so ga še za najbolj bojevitega kolesarja dirke. Vse v dresu Sunweba. Lani je v dresu moštva Fortuneo Samsic povsem razočaral. Bil je sicer drugi v boju za najboljšega na gorskih ciljih, a daleč od etapne zmage. Dirko je končal na 17. mestu.

Pred njim je deveta tritedenska dirka, obenem peti Tour de France. Štirikrat je bil tudi na Vuelti, ki jo je že končal na osmem mestu. Z letošnjimi dosežki se vse do zadnje dirke ni mogel ravno pohvaliti. Enodnevno dirko Drome Classic je končal na tretjem mestu, potem pa je odstopil na dirki Pariz-Nica. Sledil je odstop na dirki po Kataloniji. Boljšo formo je pokazal na zadnji etapni dirki Criterium du Dauphine. Končal jo je na 13. mestu. V zadnji etapi je bil četrti.

Potem pa je nastopil še na cestnem državnem prvenstvu. Prav tu je zablestel. Po 252 kilometrih je ugnal pet kolesarjev, ki so z njim bežali in je tako prišel do naslova francoskega državnega prvaka. Za motivacijo pred Tourom, najpomembnejšo dirko za njegovo moštvo Arkea Samsic, ki je tudi letos dobilo posebno povabilo za nastop. Za Barguilom je 29 dni dirkanja. Zanimivo. Barguil ima v profesionalni karieri vsega štiri zmage.

Dobil je dve etapi na dirki po Franciji, dve na dirki po Španiji in osvojil naslov državnega prvaka. "Ni bilo lahko. Bili so trenutki, ko sem želel končati kariero, vendar mi je žena nudila ogromno podpore, tako da nisem obupal. Mislim, da je takšno pač življenje. So težki trenutki, a tudi zelo lepi trenutki. Bistveno je, da ne obupaš," je po zmagi na državnem prvenstvu dejal Barguil.