Sljeme - Medvednica

Domov > Forum > Sljeme - Medvednica

Sljeme - Medvednica

SORTIRAJ PO:
gmatjaž 22.01.2008 22:33
Zanima me, če bo kdo kolesaril kaj na Sljeme (HR)? Pred leti sem šel enkrat, pa me zanima kaka cesta je kaj sedaj gor. Če ima kdo kakšno informacijo ali pa namen se priporočam.
blazz85 22.01.2008 23:14
če greš gor,grem zraven,če žihr :D
gmatjaž 24.01.2008 00:40
Normalno da žihr. Ko se bom odloču, da grem gor, bom tuki napisu. Zdele v nedeljo zjutri gremo pa na en sprehod na Lisco.
blazz85 24.01.2008 23:26
Lisca je zakon :D od začetka decembra pa do 6 januarja sem bil 31x gor. peš itak
gmatjaž 28.01.2008 11:06
Včeraj sem na Lisci pred Tončkovim domom do 11 ure naštel 7 kolesarjev (4 x davnhil, 2 x gorski, 1 x cesto kolo). Blazz 85, a si bil med njimi?
blazz85 28.01.2008 11:21
ne učeri me pa ni bilo na Lisci. učeri sem kolesaril po zasavju in savinjskem koncu.Na Lisci sem bil pa u soboto. Je blo toplo gor,a?
jole 28.01.2008 12:54
gmatjaž je napisal:
Zanima me, če bo kdo kolesaril kaj na Sljeme (HR)? Pred leti sem šel enkrat, pa me zanima kaka cesta je kaj sedaj gor. Če ima kdo kakšno informacijo ali pa namen se priporočam.


Jaz grem gor večkrat na leto. Najboljše je iti gor z zagorske strani, z zagrebške bi moral iti skozi center mesta, pa še težko bi našel pot. Grem na Dobovo, potem Zaprešić, tu je cesta v slabem stanju. V Zaprešiču greš potem lahko levo za Klanjec in zaviješ potem za Pojatno ter nato po nekaj km čez avtocesto in hitro cesto do vasi Jakovlje. Potem greš do Kraljevega vrha, mimo cerkve in pokopališča do glavne ceste Stubičke Toplice-Sljeme in že si ob vznožju klanca. Precej zamotano, nikjer pa tudi ni smerokazov za Sljeme. Lahko pa greš v Zaprešiču ravno do vhoda na avtocesto ter tam za Dolnjo Bistro, Kupljenovo in Kraljev Vrh (spet slabše cestišče). Na tej cesti celo so neki smerokazi za na Sljeme. V glavnem moraš na kakršenkoli način priti do Kraljevega Vrha, ki je izhodišče za vzpon. Sama cesta gor je v dobrem stanju. Tudi sam nameravam iti gor, vendar je zdaj še prezgodaj. Drugač pa je cela tura iz Krškega tam pa nazaj 140-150km
gmatjaž 29.01.2008 12:48
Hvala Jole.
Pred leti ko sem šel na Sljeme, sem šel iz Zagrebške strani. Res je da greš skozi mesto - center Zagreba, vendar ni tako zamotano. Greš do obračališča tramvajev. Tam je tudi postaja za vzpenjačo, od tam pa po zelo lepo (vsaj takrat je bila) asvaltirani in urejeni cesti do vrha Medvednice (Sljemena). Do planinskega doma in vidikovca. Pri TV stolpu nad smučiščem. Zanimivo je tudi to da je cesta enosmerna. Po eni strani brega gre gor, po drugi pa dol. To pa seveda ne pomeni, da tudi kakšnega ne srečaš 8O . Meni je takrat prišel na sproti neregistriran traktor :roll: . Cesta je pa zelo lepa. Primerna za specialko. Lahko jo primerjaš z vsponom na Studenc. Kilometraža pa je podobna, kot si jo ti napisal. Bom pa letos šel pogledat še z Zagorske strani. Ker pa opisuješ da je cesta v slabem stanju, bo po vsej potrebnost zajahat gorca?
jole 29.01.2008 13:25
Ah ne tak slaba pa spet ni, da bi rabo gorca.....Drugač sem tudi jaz šel enkrat iz Zagreba gor, sam sem komaj našel začetek, to je tam kjer je spodnja postaja vzpenjače. Še sreča, da je bila nedelja zjutraj, da ni bilo prometa. Mislim, da zna biti ob normalnem prometu skozi Zagreb skoraj malo tvegano, ker so vozniki agresivni in nenavajeni kolesarjev pa še polno tramvajskih tračnc je. Tako da od takrat grem zmeraj čez Zagorje.
gmatjaž 29.01.2008 14:35
Pol pa tako kot ti praviš.
Samo nebi bilo potem bolše na mejni prehod na Bizelskem, in proti Klanjcu, kot pa na mejni prehod Dobova?
jole 29.01.2008 14:54
To bi bla potem daljša varianta. Če greš na Klanjec, greš potem ravno mimo Zaboka na Oroslavje in Stubičke Toplice in od tam na Sljeme. Jaz grem ponavadi tukaj nazaj. Varianta je tudi, da greš na Kumrovec in potem prideš pri nas ven v Bistrici ob Sotli. Vsekakor je, če si iz Brežic ali Krškega, najbolj ravna in neposredna varianta na Dobovo.
gmatjaž 28.03.2008 12:03
V nedeljo ob 14 uri če bo vreme ''vedro'' na izlet v Kumrovec. Morda, če bo vreme in čas dopuščal še v izvidnico do vznožja Medvednice.
jasinkozl 28.03.2008 14:44
Kak pa je sedaj s prehodi meje, ko je "Schengen" v izvajanju? Isto kot prej?
gmatjaž 29.03.2008 09:42
Vsake tolk cajta grem na hrvaško z osebno izkaznico. Sicer bom pa jutri poročal, kako bo s prehodom meje s kolesom.
gmatjaž 31.03.2008 16:04
Poročilo, kot sem ga obljubil.
Včeraj prehod šengenske meje s kolesom v Hrvaško najprej Orešje pri Bizelskem - smer Klanjec in kasneje še Kumrovec - smer Bistrica ob Sotli nazaj v SLO oziroma v Evropo. Pokažeš osebno izkaznico polcaju na meji al pa cariniku, ta jo kao malo oddaleč pogleda, se mal nasmeje in dolgočasno mahne z roko kao ''pejt, mene si najdu, ka se ti sploh lušta z biciklom'' in veselo prečkaš šengen.
gmatjaž 12.04.2008 13:50
Jutri (13.4.) napad na Sljeme s cestnimi kolesi. Edini pogoj, da ne vliva. Če bo kasnej kakšna ploha, pa bog pomagi. S kolegom se dobiva ob 9:00 na kavi pri rondoju v Pohanci. To je med Brežicam in Krškem. Smer Bizeljsko, Klanjec, Stubičke toplice .... povratek Zagreb, Zaprešič...
Če gre še kdo?
gmatjaž 14.04.2008 00:37
:D super je šlo. Vreme je zdržalo, na koncu se je še celo sonce pokazalo. Je blo pa na Sljemenu mrzlo ko sto hudiču :P
Bennko 04.04.2012 13:38

Mi lahko kdo, ki pozna teren pove kako hud klanec je do vrha; razdalja od vznožja do vrha pa nadmorska razlika pa koliko časa se približno rabi do vrha.

 

Mogoče še primerjava s kakšnim vrhom s Posavja, Dolenjske pa tu okrog ;)

jazz 04.04.2012 13:50

evo tu je uspon s oba dvije strane, iz Zagreba i iz Pile (zagorska strana)
http://www.bikemap. net/route/936979#lat=45.906007 004504&lng=15.959515&z oom=12&maptype=ts_terrain >

lp

edo

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI