Cestno kolesarjenje LJ in okolica

Domov > Forum > Cestno kolesarjenje LJ in okolica

Cestno kolesarjenje LJ in okolica

SORTIRAJ PO:
ziga_90 12.07.2015 17:08

Živjo. Sem iz Ljubljane, star 25let in sem lansko leto začel s cestnim kolesarjenjem. Od moje družbe ni nobeden kolesar tako, da se bolj kot ne vozim sam. Moje turce so bolj simpl in tam cca. 100km, tudi do 120km sem že prilezel in počasi tudi več. Zanima me če se najdejo kakšni interesenti za občasno cestno kolesarjenje (bolj kot ne za vikende). Skratka štart iz Ljubljane ali okolice, glede na to da je poletje bi bilo še boljše odrinit kar na obalo in HR (kakšna turca Sečovlje - Poreč in nazaj ne bi bila slaba). Na strehi bi imel frej še za dva kolesa tako, da tudi prevoz ne bi bil takšen problem. Skratka če bi koga zanimalo naj javi in kakšno rečemo na to temo :).

 

Lep dan še naprej,   Žiga

     

     
JaMa 13.07.2015 11:42

vidm da se interesenti kar tepejo? mežik  Morš obljubit da boš organiziral rundo na kateri bosta  dirkalna in disco grupa in povprečje vsaj 31,4kmh. 

ziga_90 13.07.2015 16:56

Za prvič bo že veliko če se nas nekaj nabere in celo speljemo kakšno lepo turco ;). Drugače pa počasi pa ziher.

     
Tecumseh 13.07.2015 19:50

 katerga konca LJ pa si?
 

ziga_90 13.07.2015 22:16

Šentvid. Amapk mislim da to ni neka ovira. Naša Ljubljana je že tako zelo majhna.

     
mark_b93 13.07.2015 22:55

S kakšno povprečno hitrostjo pa voziš? 

LUKAG1984 13.07.2015 22:56

skratka, sam kolesariti zna biti prijetno, na dolgi čas pa kar malo dolgočasno. se priporočam za kakšen kolesarski vikend in se zmenimo magar pod to odprto temo. ta teden sem na rabu, naslednji teden pa lahko udarimo kakšno turco LJ-Rakitna-Cerknica-Logatec-V rhnika-Horjul-Polhov Gradec-LJ = PIVO :)

rs1975 14.07.2015 07:31

Sam sem sicer iz Posavja, ta vikend pa bom v LJ. Za nedeljo se lahko zmenimo za kako vožnjo, tam do 100 km, povprečna okoli 29-30 km/h. Zaradi napovedane vročine bi štartal najkasneje ob 07:00, raje prej. Sam štartam iz Škofljice. Če je kdo za, naj se javimežik

ziga_90 14.07.2015 20:16

Moje povprečje se giblje med 25-30. Odvisno od poti.

 

Lukag Bi se dalo dogovoriti. Javi ko prideš nazaj, jaz sem načeloma za. Samo da ne bo kdo z preveč eksplozivnim tempom heh.

 

Rs jaz sem tudi razmišljal o turci za nedeljo samo še nisem ziher kam. Če imaš kakšno idejo pa na dan z njo. Drugače jaz bi priporočal štart ob 6:00, da se ognemo vročini.

 

 

Lp

     
elpadre 14.07.2015 20:34

Recimo Lj-Bohinj-Lj cca 160 km
start okol 7.00 iz Lj

mark_b93 14.07.2015 20:49
@ziga_90:

Moje povprečje se giblje med 25-30. Odvisno od poti.

 

Lukag Bi se dalo dogovoriti. Javi ko prideš nazaj, jaz sem načeloma za. Samo da ne bo kdo z preveč eksplozivnim tempom heh.

 

Se z veseljem pridruzim, sicer verjetno ne to nedeljo, ampak med tednom oziroma naslednji vikend pa z veseljem. Živim pa praktično zraven tebe(draveljska gmajna)

bobi88 14.07.2015 20:56
Sami sosedje :) jz zvim na Andreja Bitenca. Sem pa za cez viknd tud mel v mislih pot proti Bledu/Bohinju ampak samo v eno smer s kolesom.
ziga_90 14.07.2015 21:03

Zame je trenutno 120km kar limit. Mogoče kaj več lažjega tempa. Za štart bi lahko kakšno bolj simpl.

 

No to je lepo slišat da se nam ne bo treba lovit okoli. :)

     
LUKAG1984 15.07.2015 11:33

Moje povprečje je od 25-33 km/h, sem pa prilagodljiv glede hitrosti. Za naslednji teden sem takoj za kamorkoli se gre :)

bobi88 15.07.2015 13:00
Je kdo med tednom za kaksno krajso turo? Jz mam en krog proti gorenski za cca 50km, lahko se tud skrajsa ali podalsa.
rs1975 16.07.2015 08:01

V nedeljo bi šel odvozit tole turo:
ridewithgps.com/routes/930123 5

Če je kdo za, naj se javi. mežik 

CKR.SI 16.07.2015 08:19
@rs1975:

V nedeljo bi šel odvozit tole turo:
ridewithgps.com/routes/930123 5

Če je kdo za, naj se javi. mežik 

Jaz bi na tvojem mestu spremenil traso in bi vozil čez Želimlje in na Škamevec, naprej na V. Osolnik, ter dol na Knej. Od Kneja proti Karlovici in Žagi, ter naprej na Lužarje. Mislim, da je na Naredih makadam. Vzpon na S. Primož je seveda lep, še posebno, če si vzameš čas in odpelješ do vrha s cerkvico in malim pokopališčem.

JaMa 16.07.2015 10:00
@bobi88: Je kdo med tednom za kaksno krajso turo? Jz mam en krog proti gorenski za cca 50km, lahko se tud skrajsa ali podalsa.

v katero smer jo pa žgeš? 

Paternina 16.07.2015 10:14
@CKR.SI:
@rs1975:

V nedeljo bi šel odvozit tole turo:
ridewithgps.com/routes/930123 5

Če je kdo za, naj se javi. mežik 

Jaz bi na tvojem mestu spremenil traso in bi vozil čez Želimlje in na Škamevec, naprej na V. Osolnik, ter dol na Knej. Od Kneja proti Karlovici in Žagi, ter naprej na Lužarje. Mislim, da je na Naredih makadam. Vzpon na S. Primož je seveda lep, še posebno, če si vzameš čas in odpelješ do vrha s cerkvico in malim pokopališčem.

Cesta med Zgončami in Lužarji (torej čez Nerede) je po novem cela asfalitrana in definitivno najlepša izbira za tale krog. Priporočam.

bobi88 16.07.2015 10:45
@Mosad:
@bobi88: Je kdo med tednom za kaksno krajso turo? Jz mam en krog proti gorenski za cca 50km, lahko se tud skrajsa ali podalsa.

v katero smer jo pa žgeš? 

Tacen-Smlednik-Šencur-Crklje- Zalog-Vodice...od Vodic so pa tri opcije.
CKR.SI 16.07.2015 10:54
@Paternina:
@CKR.SI:
@rs1975:

V nedeljo bi šel odvozit tole turo:
ridewithgps.com/routes/930123 5

Če je kdo za, naj se javi. mežik 

Jaz bi na tvojem mestu spremenil traso in bi vozil čez Želimlje in na Škamevec, naprej na V. Osolnik, ter dol na Knej. Od Kneja proti Karlovici in Žagi, ter naprej na Lužarje. Mislim, da je na Naredih makadam. Vzpon na S. Primož je seveda lep, še posebno, če si vzameš čas in odpelješ do vrha s cerkvico in malim pokopališčem.

Cesta med Zgončami in Lužarji (torej čez Nerede) je po novem cela asfalitrana in definitivno najlepša izbira za tale krog. Priporočam.

Razlika med Kureščkom in Osolnikom je predvsem v količini prometa. Na Golo, ter naprej proti Kureščku pa pelje lepa cesta tudi iz Želimelj ali iz Drage pri Igu. Tukaj se težko sreča avto na cesti.
Za ta novi asfalt pa nisem vedel. Sedaj je seveda preko Primoža lepše.

Paternina 16.07.2015 11:06

Tukaj (iz Želimelj in Drage) se težko sreča tudi kolesarja na cesti. Naklon pač ni najbolj prijazen nasmeh
Se pa strinjam glede prometa...na glavni cesti na Kurešček je na trenutke precej moteč.

Sicer je bil pa moj zapis namenjen predvsem deljenju informacije o novi asfalitrani povezavi, ostalo prepuščam presoji posameznikov. 

sixsl 16.07.2015 11:28

Samo cesta na Golo iz Iga je še zmeraj balzam(glede prometa) proti cesti na Rakitno. Ko prideš na drugo stran proti Kneju maš pa na trenutke občutek, da je cesta samo zatekul.

CKR.SI 16.07.2015 11:30

Ta novi asfalt bom prepeljal v kratkem. Naredil bom krog iz Ljubljane do Želimelj, pa na Golo in po tem na Knej, ter gor do vrha Primoža. Nazaj pa čez Karlovico in preko Osolnika v Želimeljsko dolino. Dvignil se bom na Turjak, se sputil do Rašce in nadaljeval čez Zdensko vas v Grosuplje. Od tam pa na Lipoglav in v Ljubljano.

rs1975 16.07.2015 11:59

Se pravi je potem na celotni trasi asfalt? 

Sem še malo popravil traso, namesto na Golo čez Turjak in Lašče:
ridewithgps.com/routes/930175 6

Katera je boljša izbira, manj prometna? 

CKR.SI 16.07.2015 12:17
@rs1975:

Se pravi je potem na celotni trasi asfalt? 

Sem še malo popravil traso, namesto na Golo čez Turjak in Lašče:
ridewithgps.com/routes/930175 6

Katera je boljša izbira, manj prometna? 

Na Rašici je bolje zaviti desno. To lahko narediš že malce prej in nadaljuješ do Kneja in od tam na Karlovico. Toda, če je vse asfaltirano bi jaz raje odpeljal na S. Primož in naprej čez Nerede. Med Rašico in Laščami je bolj ruska ruleta. V vsakem primeru se moraš dvigniti na Bloke, za kar pa je ta čez S. Primož najlepša.

Zaver 17.07.2015 17:39

Kaj pa tale varianta? Vmes ni makadama... www.strava.com/routes/2836588

ziga_90 28.07.2015 15:59

Za vikend malo sanjarim o turci Sečovlje - Poreč - Sečovlje. Seveda z obvezno pavzo ob obali v Poreču na hladnem pivu. Ni nekaj zahtevna (95km) ker je bolj kot ne po ravnini in ob morju. Seveda če bo vreme zdržal. Kakšni interesenti? nasmeh

 

Lp, Žiga

     
josiasfa12 28.07.2015 16:39

Zdravo Imam kapital, ki se bodo uporabili za izdajo posebnih posojil kratkoročne in dolgoročne od 500 evrov na 10 milijonov evrov v katerem koli resna oseba, ki želijo to posojilo. 3% obresti na leto glede na posojenega zneska, ker bi predvsem ne želim, da kršijo zakon oderuštva. Plačate lahko največ od 1-25 let, odvisno od višine posojila. To je do vas, da mesečna plačila. Morate narediti posojilo, upoštevajte območja v ki vam lahko pomagajo: * Financiranje * Real Estate Posojila * Investicijska posojila * Auto Loan * Konsolidacija dolgov * Line of Credit * Druga Mortgage * Pridobitev kredita * Osebna Posojila Ti si zaljubljen prepoveduje banko in ne boste imeli korist banke ali vi bolje imeti projekt in potrebujejo finančna sredstva, slabo kreditno ali potrebujejo denar za plačilo računov, sredstva za naložbe na poslovanje. Torej, če boste potrebovali posojilo, se obrnite na mene Za več informacij o mojem smislu. Prosim, kontaktirajte me po pošti: josiasfabiane9@gmail.com

elpadre 28.07.2015 19:49
@josiasfa12:

Zdravo Imam kapital, ki se bodo uporabili za izdajo posebnih posojil kratkoročne in dolgoročne od 500 evrov na 10 milijonov evrov v katerem koli resna oseba, ki želijo to posojilo. 3% obresti na leto glede na posojenega zneska, ker bi predvsem ne želim, da kršijo zakon oderuštva. Plačate lahko največ od 1-25 let, odvisno od višine posojila. To je do vas, da mesečna plačila. Morate narediti posojilo, upoštevajte območja v ki vam lahko pomagajo: * Financiranje * Real Estate Posojila * Investicijska posojila * Auto Loan * Konsolidacija dolgov * Line of Credit * Druga Mortgage * Pridobitev kredita * Osebna Posojila Ti si zaljubljen prepoveduje banko in ne boste imeli korist banke ali vi bolje imeti projekt in potrebujejo finančna sredstva, slabo kreditno ali potrebujejo denar za plačilo računov, sredstva za naložbe na poslovanje. Torej, če boste potrebovali posojilo, se obrnite na mene Za več informacij o mojem smislu. Prosim, kontaktirajte me po pošti: josiasfabiane9@gmail.com

kva pa je to spet eno sranje neodločen

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI