--Notification--

logo

Katere led luci

Komentarji

• 0 |-10+10
    @tomyboy2:

Ravno preizkušam zadnjo, za dnevno uporabo.

www.wiggle.co.uk/lezyne-zecto -drive-rear-led-light/

Fajn seka nazaj 20 lum.

Imel tudi Knog, ampak je Lezyne še stopničko višje, kar se tiče kvalitet, funkcij in uporabe.

Novi model Auto:

www.wiggle.co.uk/lezyne-zecto -drive-auto/

Slikca kako izgleda na kolesu?

• 0 |-10+10

ne razumem... kaj je važno kak zgleda na kolesu. Luč se uporablja v mraku ali temi, ko itak ni vidnega nič druga kot svetloba (ne dizajn) luči - mislim, da je bolj pomembna varnost kot šminka, sploh pa v takšnih okoliščinah. Da ne pozabim omenit, da se verjetno odmontira in namontira v parih sekundah, zato je ne rabiš puščat na bajku ko je ne potrebuješ... Da bi jo pa uporabljal podnevi... zakaj že? Mogoče ko je slabo vreme ja... ampak to pač izjemne situacije, pa se pač sprijazniš, da je boljše biti viden kot lep.

• 0 |-10+10

Folk, še eno vprašanje o ledicah... En trekking bajk imam, pa je sreča hotela, da so mi ga prodali z dinamom v pestu. Sprva se mi je zdelo bomba, ker je svetil ko utrgan in to s tako malo upora, da sem imel luč kar ves čas vklopljeno (on/off stikalo je šlo seveda prvo k vragu). Ker vozim zelo hitro, pa zdajle pozimi je res bolj malo dnevne svetlobe, pa kurim žarnice eno za drugo. Če mi dinamo že daje preveč džusa, potem bi mu rad dal konkretnega porabnika gor in imam pomislek, da bi dal kako močno LED zadevo...

Pa sem slišal od enega, da kolesarski dinamoti skurijo LED-ice, češ da ne zdržijo, ker dinamotom elektrika ves čas trza/ne dajejo konstantne napetosti. Je to res?

• 0 |-10+10

@EasyMucy: tole uporabljam že ene 2 leti: 
    www.rosebikes.si/article/b--m -lumotec-iq2-luxos-u-senso-plu s-headlight-with-usb-connectio n/aid:620049

Pohiti, sedaj jo imajo zelo znižano. :) 
    Zdržljiva, ima semzor za dnevno in nočno vožnjo in "pufer aku", da ti ne skuri gedžetov, ko kih polniš. Ima namreč USB prikluček. Napeljavo od dinama do luči pa že imaš. Na luč pa jo pritrdiš z dvema čeveljčkoma, ki sta priložena luči. 
    V glavnem, luč ves čas, polniš GSM, Garmina itd. :)

• 0 |-10+10
    @EasyMucy:

Pa sem slišal od enega, da kolesarski dinamoti skurijo LED-ice, češ da ne zdržijo, ker dinamotom elektrika ves čas trza/ne dajejo konstantne napetosti. Je to res?

Jaz imam od led luč od Busch &Muller že 7 let pa je še vse OK.

Samo škoda,da v kolesarskih trgovinah ni ponudbe teh led luči na dinamo. 

• 0 |-10+10
    @SODROVC:

@EasyMucy: tole uporabljam že ene 2 leti: 
    www.rosebikes.si/article/b--m -lumotec-iq2-luxos-u-senso-pl u s-headlight-with-usb-connecti o n/aid:620049

Pohiti, sedaj jo imajo zelo znižano. :) 
    Zdržljiva, ima semzor za dnevno in nočno vožnjo in "pufer aku", da ti ne skuri gedžetov, ko kih polniš. Ima namreč USB prikluček. Napeljavo od dinama do luči pa že imaš. Na luč pa jo pritrdiš z dvema čeveljčkoma, ki sta priložena luči. 
    V glavnem, luč ves čas, polniš GSM, Garmina itd. :)

Aha. No, sicer imam tud jaz podobno lučko, na vrhu ohišja ima fotocelico, tako da se čez dan sama fila. Če bi vseeno crknila, imam še vedno USB polnilec tudi... Ne sveti ravno kot reflektor, ampak toliko, da se v temi znajdem, da od sebe, pa tudi drugi vozniki me dobro vidijo.

Ampak zdajle, pri -10, se z lučkami na baterijo ni za vozit, ker Litij pa minus temperatuje ne grejo dobro skupaj...

Zdajle pozimi je dinamo zanesljivejši vir energije. In če ga že imam in če že ves čas vožnje dale elektriko, je vseeno če izkoristim to, kar da...

• 0 |-10+10

@sodrovc: imaš dinamo v pestu?
    Mi lahko iz prve roke poveš kako se obneše pri vožnji, kakšen je upor pri priključenih porabnikih (luč, polnjenje GPS)?
    Drugo leto se (verjetno) odpravljam v precej odmaknjene konce Kanade in bi bil rad samozadosten z elektriko in s polnjenjem GPS in GSM.
    Trenutno gledam tole kombinacijo:
    SHIMANO Deore XT DH-T8000 Disc hub dynamo
    cinq5 The Plug III USB charger
    ali pač USB v kombinaciji z lučjo:
    B + M Lumotec IQ2 Luxos U
    Vse to naj bi optimalno delovalo pri 16 km/h.
    Hvala.

• 0 |-10+10

@cortez: vse tehnične podatke (upori itd) si lahko prebereš v raznih "review-ih", vključno z grafikoni.
    Kar se vožnje s pestnim dinamom tiče pa le to, da jih je večina, s katerimi sem kolesaril rekla, da je super, osvetljena je cesta in še del okolice. Ampak, ker že imajo luči na akumulatorje, niso šli v nakup dinama in luči.  Ali pa zato, ker jim "vzame 0,5 W moči". Potem jim pa jaz polnim telefone ipd. napravice. Zvito, a ne? zarečeni kruh

Vem samo to, da mi dinamo polni GPS ves čas, pa velikokrat imam luč vklopljeno tudi še zjutraj, ko je še mrak ali pa že zgodaj zvečer. Tisto z uporom me pa prav malo zanima. Akumulator je pa itak večinoma težji od dinama in še težava je, kje bi ga bilo za polniti. Pa časovna zamuda ipd.. 

Me pa v zadnjem času kontaktira in za nasvete kje in kako kupiti celoten komplet, prosi vse več kolesarjev. Ker sem pač napisal nekaj "review" na to temo in na temo MagicShine luči.

• 0 |-10+10

Hvala za info.
    Mal sem skeptičen, ker je na youtube par posnetkov, kjer dinamo pri prižganih porabnikih kar konkretno zabremza vrtenje kolesa.
    Situacija bo taka da bi ga v prvi vrsti uporabljal samo za polnjenje GPS, luči pogojno. Všeč mi je to, da dinamo polni cache baterijo oz. aku, ta pa naprej s konstantnim tokom pri 5V polni porabnika

• 1 |-10+11

@cortez:

Hvala za info.
    Mal sem skeptičen, ker je na youtube par posnetkov, kjer dinamo pri prižganih porabnikih kar konkretno zabremza vrtenje kolesa.

Pišejo neumnosti. Razliko zaznajo aparature, ti in jaz je pa ne. Zdaj, kateri dinamo so preizkušali? SON, SP? Ostali pa imajo tehniko na nižjem nivoju. Sicer pa po želji. Kdor ima SON ali pa SP, je zadovoln, ostali pa pišejo neumnosti itd. Pa to, da je sprednje kolo zaradi dinama težje. Butlni ne znajo izračunat, za koliko, pa samo dodajo težo dinama, ne odštejejo pa teže sprednjega pesta. presenečen

• 1 |-10+11

Se čisto strinjam s SODROVCEM.Jaz imam SHUTER PRECISION HUB DYNAMO PD-8X-M QR12 DISC in pa luč BUSCH & MULLER LUMOTEC IQ2 LUXOS U in imaš vse pokrito glede polnenja.Če pa hočeš,da bi še polnil kakšno drugo baterijjo,ki se polni z večjo voltažo ti pa kakšen šibkotokaš naredi polnilec kot ga je meni  za 8.4V in to je to.

imageimage
    image  

• 0 |-10+10
    @46:

Se čisto strinjam s SODROVCEM.Jaz imam SHUTER PRECISION HUB DYNAMO PD-8X-M QR12 DISC in pa luč BUSCH & MULLER LUMOTEC IQ2 LUXOS U in imaš vse pokrito glede polnenja.Če pa hočeš,da bi še polnil kakšno drugo baterijjo,ki se polni z večjo voltažo ti pa kakšen šibkotokaš naredi polnilec kot ga je meni  za 8.4V in to je to.

imageimage
    image  

Kako pa je s tem, kadar se voziš v klanec? Dela direkt na dinamo ali ima zraven še kak akumulator, ki ga dinamo polni?

• 0 |-10+10

V luči je manjša baterija ki mi drži cca 5min,če se vozim počasi v klanec.Imam pa zmeraj tudi rezervno luč na glavi ali čeladi tako,da tudi če mi ugasne v klanec vidim normalno.Zato imam pa tudi polnilec za baterijo z 8.4V,če se gre na vožnjo za več dni.

• 0 |-10+10
    @46:

V luči je manjša baterija ki mi drži cca 5min,če se vozim počasi v klanec.Imam pa zmeraj tudi rezervno luč na glavi ali čeladi tako,da tudi če mi ugasne v klanec vidim normalno.Zato imam pa tudi polnilec za baterijo z 8.4V,če se gre na vožnjo za več dni.

Potem tole ni zadeva za gorsko kolesarjenje po temi......

• 1 |-10+11
    @fuego:
    @46:

Preberi si malo na straneh proizvajalca, npr. SP. Imaš diname za mtb in za cestna kolesa. Sicer pa, če se pelješ 8 km/h v klanec, vseeno dovolj sveti. Luč na glavi je za vsak slučaj, če ti navzdol kaj odpove. Sihr je zihr. smeh
    Sicer pa večina nepoznavalcev samo razlaga slabe stvari, zadeve pa niso niti videli niti preizkusili v živo. Ka jaz koga povabin na preizkus, ni pa nobenga bliz. presenečen

• 0 |-10+10

Sveti tudi, če greš peš poleg. Jaz sem s sicer cenejšo Shimano varijanto opremil svojega "službenega" roga maraton in sem tako zadovoljen, da bo temu sledila še zimska specialka.

• 0 |-10+10
    @Sinyard:

Sveti tudi, če greš peš poleg. Jaz sem s sicer cenejšo Shimano varijanto opremil svojega "službenega" roga maraton in sem tako zadovoljen, da bo temu sledila še zimska specialka.

Katero shi. luč imaš?
  • 0 |-10+10
    @fuego:
    @46:

Pri hitrosti 5km/h je svetloba utripajoča , vendar še vedno dovolj dobro osvetli. Pri ustavitvi pa ima odprilike še 50% svetilnosti, ki se čez nekaj minut postopoma zbledi.

• 1 |-10+11
    @cortez:

@sodrovc: imaš dinamo v pestu?
    Mi lahko iz prve roke poveš kako se obneše pri vožnji, kakšen je upor pri priključenih porabnikih (luč, polnjenje GPS)?
    Drugo leto se (verjetno) odpravljam v precej odmaknjene konce Kanade in bi bil rad samozadosten z elektriko in s polnjenjem GPS in GSM.
    Trenutno gledam tole kombinacijo:
    SHIMANO Deore XT DH-T8000 Disc hub dynamo
    cinq5 The Plug III USB charger
    ali pač USB v kombinaciji z lučjo:
    B + M Lumotec IQ2 Luxos U
    Vse to naj bi optimalno delovalo pri 16 km/h.
    Hvala.

No, imam dve kolesi z dinamom v pestu. Prvo je tole, za katerega sprašujem. Zadaj je bila ledica, spredaj pa halogenka. Ledica je pregorela prej kot bi rekel "takoj", halogenka pa je svetila kot avtomobilski žaromet, ampak ko je enkrat crknila, sem lahko kupil samo tako s kompletnim ohišjem vred. Naj povem, da so mi nazadnje poturili tako sranje, da sem najprej dve uri izumljal kako speljati elektriko, saj je bilo tisto kitajsko skrpucalo popolnoma neuporabno, elektrika sploh ni bila speljana do žarnice, žarnica pa je bila pol manjša od odprtine za žarnico in je videla v luftu.

Dinamo na trekking bajku je Shimano, zelo pogosto ga videvam.

Drugo kolo pa ima v pestu poleg dinama še boben zavoro fi 9cm, izdelovalec Sturmey Archer. Zavora je odlična - ustavi čez 30 kg težkega cruiserja z mojh 100 kil vred brez problema, pa še popolnoma neodvisna je od vremena - vedno prime 100% - kar V-zavore in diski ne morejo, kadar je dež ali blato.

No, pusitmo to. Pravkar sem se namreč vrnil s poskusne vožnje. Sem hotel malo ekscentrično dizajnirano kolo, zato sem vgradil 15 cm široko LAMPURDINO od traktorja, v njej pa king-size avtomobilistična 12V ledica tipa H4. Dinamo je 6V in po zagotovilih ekspertov 12V ledica ne more pregoret v nobenem primeru.

Sem šel torej na poskusno vožnjo - temu se reče ŽAROMET. Žarnica je sestavljena iz 20 led diod in sveti ko sodni dan. Samo če vozim čisto počasi, pod 5 na uro, se ne prižge, ima premalo džusa - potem pa dela ko šus.

Glede upora - še ko imaš kolo obešeno na stojalu in zavrtiš z roko, komaj začutiš, da je kaj drugače od navadnega kolesa. Šele ko snameš kolo in z roko obrneš osovino, se malo začuti, kot bi nekaj glodalo v ležaju.

Med samo vožnjo pa z lahkoto pozabiš na to, da imaš luč prižgano - jaz vozim z VEDNO prižgano lučjo - zato mi pa tudi cvre navadne žarnice, saj niso sposobne ur in ur trpinčenja.

Enkrat se mnaredil test vseh mojih koles na nekem klančku, ki se konča z dolgo ravnino. Spustil sem z vrha in opazoval, do kod me bo neslo. Z dirkalno specijalko sem seveda letel najdlje, s potovalno kakih 50 metrov manj, s trekkingom, ki ima povrhu še krampaste gume, pa še kakih 30 metrov manj. Če bi imel na trekkingu gume, kot jih imam na "potovalki", bi neslo verjetno kar enako.

Tudi na "kronometer testu" okoli vasi sem sicer z dirkalnikom letel najhitreje, potovalka in trekking pa sta bila enaka.

Če bi šel okoli sveta s kolesom, bi jaz vzel Sturmey Archerja z boben zavoro za okoli 100 evrov (imajo ga npr. na classic-cycle.de) in imaš kot dodano vrednost zanesljivo zavoro za primer, če uletiš v neko res globoko sranje od ceste, vodo, blato, in boš rabil zavoro, ki ti bo ustavila ne glede na vse.

Z malo elektro znanja bi iz tega dinamota lahko naredil tudi mini elektrarno in z njo med vožnjo polnil telefon/GPS - pomisli, koliko manj šare bi vozil s sabo.

• 0 |-10+10

Tole bi pa rada videla v živo ali vsaj slike.
    Nazivni 3 w dinamo uspešno napaja avtomobilski žaromet (nazivna 20-30W), pa še čuti se ga ne...

www.cyclingabout.com/dynamo-h ub-drag-lab-testing/

3W ledice za moje potrebe svetijo dovolj.

• 0 |-10+10
    @janja:

Nazivni 3 w dinamo uspešno napaja avtomobilski žaromet (nazivna 20-30W), pa še čuti se ga ne...

Jaz sem se tudi začudil, lej, pa deluje...

Bom malo pofotografiral...

Ledice so še dokaj neznan teritorij. Za razliko od žarnic dajejo poln šus od sebe tudi pri zelo majhnih voltažah. Sem mislil, da če dam tako luč na ubog kolesarski dinamo, da bo prevelik porabnik toka - pa očitno ni. Zjutraj grem s kolesom v službo, pa ti bom poročal, kako je šlo.

• 1 |-10+11
    @janja:

No, naredil sem en mini portfolio mojih trenutnih bajkov

issuu.com/mucy/docs/moji_bajk i

Tu je moj črni bomber, z ledico in demonstracijo, da res sveti.

Ja - če bi bila to navadna žarnica, bi kurila kakih 20W, ledice pa kurijo 10x manj, torej kurim 2-3 W, kar je za kolesarski dinamo povsem zadovoljivo. Da sem fotografiral delujočo luč, sem z eno roko držal bajk v zraku, obrnil kolo in potem fotografiral gorečo luč. Torej, kot vidiš, izredno malo upora na kolo, veselo se je vrtelo tačas ko sem se kobacal fotografirat to z mobilnikom...

• 0 |-10+10

Evo, gospoda, pa smo prišli stvari do dna. Če hočeš iti okol sveta s kolesom in hočeš uporabljat elektronske naprave, od luči do navigacije, nenazdnje kakega tabletnega seta a komunikacijo s svetom - obenem pa nočeš iskat kje se boš priklopil na štrom, kakšne priključke imajo v katerih državah... Evo kombinacjia.

1. Shimano Nexus ali Sturmey Archer dinamo v pestu ali kaj podobnega.

2. Tale pi*darija: www.thinkbiologic.com/product s/reecharge-dynamo-kit-micro-u sb-cable

(če si pravi avanturist, pa si naredi sam: www.14degrees.org/diy-bicycle -dynamo-usb-charger-for-smartp hones-and-battery-packs/ )

3. Karkoli, kar rabiš filat na USB. Jaz imam recimo na potovalnem bajku LED luč, ki se sicer sama fila na solarno celico, ampak se lahko dopolni tudi na USB, če je oblačno vreme, recimo.

Uuuuuuuuuuu komaj čakam pomlad.

• 0 |-10+10

Če imaš ustrezno luč, tega ne potrebuješ. Zakaj bi čakal na pomlad? Noči so sedaj daljše in bi to, kar imaš, lahko dlje časa uporabljal, da se ti investicija splača. (Ne izplača).  mežik

• 0 |-10+10

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

uploaded

@SODROVC:

Če imaš ustrezno luč, tega ne potrebuješ. Zakaj bi čakal na pomlad? Noči so sedaj daljše in bi to, kar imaš, lahko dlje časa uporabljal, da se ti investicija splača. (Ne izplača).  mežik

Res je. Metati drage stvari na bicikel ni vredno truda. Jaz sem moje pesto/dinamo dobil skupaj s kolesom in mi je pač všeč. Pozneje sem "investiral" v Sturmey Archer pesto/dinamo/zavoro, pa okej, ni švoh, ampak ni poceni.

LED lučka s solarnim+USB polnjenjem me je pa na Aliexpressu stala celih 8 evrov, zadnja rdeča luč pa ene 4, tako da bi šel jaz kar na to formulo.

Sicer pa imaš 100% prav glede zime (glej priložene slike). To so fotke od včeraj. Ni ga lepšega kot iti v službo, gaziti s kolesom po 10 cm svežega snega, imaš lepo hlajene zavore, veriga ti dobi lepo "retro" patino, iz kepe snega, kjer je dinamo, prihaja kot srčni utrip za pomirjujoče utripanje ledic...

Avtomobilisti pa... Jih je smešno gledat, kako se mučijo, da bi speljali z mesta in bulijo v biciklista, ki rije mimo njih po snegu. Ahh, idila. Zadnji teden maja in prvi teden junija sem že zarezerviral dopust, grem za cel teden pohajkovat s kolesom, za nosom...

Dodaj komentar

Pošlji komentar kot odgovor uporabniku: nobody
  • gonilni ležaj SRAM RED GXP

gonilni ležaj SRAM RED GXP

Prodam gonilni ležaj SRAM RED GXP, malo rabljen brezhiben. Več info na ZS.

Cena: Po dogovoru
  • Campagnolo Record 10v ročke

Campagnolo Record 10v ročke

Iščem Campagnolo Record 10 redne ergopower ročke. Gumice na ročkah ni panike, če so že malo obrabljene, bi bilo pa fino, da je vse ostalo v čim lepšem stanju.

• Thule Chariot CX1 otroška prikolica

Thule Chariot CX1 otroška prikolica

Prodam odlično ohranjeno otroško prikolico Thule Chariot CX1 v oranžni barvi. Gre za najboljši model otroške prikolice na trgu. Ima vzmetenje in zavore.   Zraven pripada še :- kolesarski set :- t(...)

Cena: 650,00 EUR
  • Frameset Cannondale Super Six, M

Frameset Cannondale Super Six, M

NOVO! karbonski okvir + karb. vilica   Doživljenjska garancija - Fun Sport LJ

Cena: 770,00 EUR
  • Museew, 55, praktično nov

Museew, 55, praktično nov

Museew mc-4 Karbonsko, letnik 2011 Velikost Top-Tube 550mm; 174-182cm Grupa Chorus in Centaur Karbonska sedežna opora WTB Komponente FSA Compact Obroči Miche RG2 Racing A-Light, 30mm Nov s(...)

Cena: 990,00 EUR
Prikaži večplusNova objava

Zadnji pluski

• MihaMedica je ocenil +1
    Kako najhitreje in najlažje čez Ljubljano?
  • vl1970 je ocenil +1
    Full Suspension gravel bike!?
  • felx je ocenil +1
    Full Suspension gravel bike!?
Prikaži več

Najboljši komentarji v obdobju

• Biciklistika
  • Sam svoj mojster
  • Assos

Oglas 300x250

• Prodajam
    gonilni ležaj SRAM RED GXP
    Prodam gonilni ležaj SRAM RED GXP, malo rabljen brezhiben. Več info na ZS.
    Cena: Po dogovoru
  • Prodajam
    Thule Chariot CX1 otroška prikolica
    Prodam odlično ohranjeno otroško prikolico Thule Chariot CX1 v oranžni barvi. Gre za najboljši model otroške prikolice na trgu. Ima vzmetenje in zavore.   Zraven pripada še :- kolesarski set :- t(...)
    Cena: 650,00 EUR
  • Prodajam
    Frameset Cannondale Super Six, M
    NOVO! karbonski okvir + karb. vilica   Doživljenjska garancija - Fun Sport LJ
    Cena: 770,00 EUR
  • Podarjam
    Sedež, krmilo, galoše
    Podarim sedež fizik arione cx, karbonsko krmilo, galoše št.40.   041/505-323,Aleš
  • Podarjam
    Prijavite se za posojilo tukaj na 3%
    Ali potrebujete Finance? lahko danes izposodiš denar iz mojega podjetja po ugodni obrestni meri. naše storitve so 100% jamstvo in brez tveganja. Če se želite prijaviti, pošljite e-poštno sporočil(...)
  • Podarjam
    Rešitve za denar težave
    Storitve za podjetja in posameznike To sporočilo je naslovljena na posameznike, pravne osebe in podjetja, se lahko zadolžujejo do 2.000€ do 10.000.000€ ali več, na zelo nizko obrestno mero, Zaslu(...)
  • Kupim
    Campagnolo Record 10v ročke
    Iščem Campagnolo Record 10 redne ergopower ročke. Gumice na ročkah ni panike, če so že malo obrabljene, bi bilo pa fino, da je vse ostalo v čim lepšem stanju.
  • Kupim
    Kupim wheelset - Campagnolo, Mavic, Fulcrum...
    Kupim brezhibne, lepo ohranjene aluminij obroče, črne. Najraje račna Shimano 11sp (tudi Campagnolo). Lahko so starejšega letnika. V poštev pridejo kakšni Mavic Ksyrium Elite, Campagnolo Zonda / S(...)
  • Kupim
    sedež Syncros
    Če se komu slučajno doma valja sedež Syncros (model 2012-2014), ga kupim !   V barvah: črna, bela, siva, oranžna, zelena, bela. Sedež naj bo nov ali rabljen, vendar lepo ohranjen. Nekaj primerov (...)

V redu

Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi.  
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih